Reede, 14. juuni 2024
Ricardo Reyes lahkus Tesla Motorsist pärast vähem kui 18 kuud asepresidendina globaalse kommunikatsiooni alal, ja seda napilt enne kõige tähtsama uue mudeli esitlemist.

Tesla kõneisik kinnitas, et Reyes on ettevõttest lahkunud. Reyes, kes oma lahkumist kommenteerimast keeldus, töötas oma ametikohal alates 2014. aasta novembrist.

Kommunikatsioonijuhtimine on Tesla puhul eriti oluline, kuna erinevalt teistest autotootjatest ei kuluta elektriautode tootja miljoneid dollareid traditsioonilisele reklaamile. Selle asemel tugineb ettevõte meediakajastusele ja lisatähelepanu langeb neile tänu tegevjuht Elon Muski nutikale tegevusele Twitteris, kus tal on 3,6 miljonit jälgijat.

“Ajalooliselt oleme suutnud tekitada olulist meediakajastust oma ettevõttest ja sõidukitest, ja usutavasti suudame seda jätkuvalt,” kirjutas Tesla oma viimases USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjonile esitatud aruandevormis. “Praeguseni on meediakajastus ja suusõnaline info meie müügi peamised vedajad ning on aidanud meil saavutada müüginumbreid ilma traditsioonilise reklaamita ja suhteliselt madalate turunduskuludega.”

Reyesi lahkumine tabab Teslat täpselt enne Model 3 prototüübi esitlemist. Model 3 on täiselektriline, Model S-ist väiksem sedaan, mis ilma maksusoodustusteta maksab USAs umbes veidi üle 30 000 euro. Tesla lootused saada suuremahuliseks autotootjast sõltuvad Model 3-st, mis peaks turule jõudma 2017. aasta lõpus.

Ajakirjanikud on 31. märtsiks kutsutud “intiimsele koosviibimisele” ettevõtte disainistuudios Hawthorne’is, Californias, kus kella 20:30 ajal Elon Musk lavale astub ning teeb esitluse, mida kantakse üle ka tootja veebilehel.

Reyes liitus Teslaga asepresidendina globaalse kommunikatsiooni ja strateegilise marketingi alal juba 2009. aastal, kui Ränioru startup valmistus 2010. aasta juunis börsile tulema. 2012. aastal siirdus ta mobiilimaksete startupi Square firmamärgi turundust ja kommunikatsiooni juhtima. Teistkordselt Teslas ei pidanud ta vastu poolteist aastatki ja nüüd on ta igatahes jälle läinud.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kuna Reyes ise oma lahkumist kommenteerima ei soostunud, loob see hea pinnase milleks? Spekulatsiooniks muidugi! Ei saa meiegi soodsat võimalust maha magada. Ühest küljest võib siin olla mängus Elon Muski kui praktiliselt superstaari staatus. On kahtlane, et see mees kommunikatsioonispetsialisti kuulata tahab, kui tal on isu risti vastupidi teha, ja kaua seda ikka kannatada jaksab. Teisalt ei tundu Reyes isegi viimaste aastate karjäärivalikuid vaadates liiga stabiilse mehena, nii et võimalik, et seda tangot on tantsitud ka kahekesi.

 Allikas: Automotive News

Kas kilbiga või kilbil? Tesla tõehetk on kohe käes

Päris Tesla Model 3 ei pruugigi veel näha saada

KOMMENTEERI SIIN