Teisipäev, 18. juuni 2024
Autode tagasikutsumine on viimasel ajal tõeliselt moodi läinud. Nüüd teatas täiendavast tagasikutsumisest Toyota, mis on juba tagasi kutsunud peaaegu 15 miljonit Takata turvapatjadega sõidukit. Uus tagasikutsumine algatati, kuna komponent, mida peeti ohutuks, vigastas Nissan X-Trailis eelmisel kuul reisijat.

Tagasikutsumine puudutab 22 Jaapanis müüdavat mudelit, sh Corolla ja Vitz, mis toodeti jaanuaris 2004 – detsembris 2005, aga ka sõidukeid Itaalias, Suurbritannias ja Hispaanias. Eelmise tagasikutsumise ajal kontrolliti õhulekkeid, kuid Nissani autos reisijat vigastanud padjal seda ei leitud ning turvapadi oleks pidanud olema ohutu.

Turvapadjad tootnud Takata jaoks on see järjekordne nael kirstus – nendega on seotud peaaegu 100 vigastust ja USAs on tagasi kutsutud üle 19 miljoni sõiduki. Lisaks on need turvapadjad Honda autodes tapnud vähemalt 8 inimest. Selle tulemusena on Ford, Toyota, Honda ja Nissan teatanud, et loobuvad arendatavates sõidukites Takata turvapatjadest.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Toyotale tuleb au anda, et nad võtavad vastutuse Takata vigade eest. Toyota on autode kestvustestides saanud väga kõrgeid hindeid ning seega on arusaadav, et tootja soovib mainet hoida, isegi juhul, kui viga ei ole otseselt nende oma. Selline tagasikutsumine pruugib Toyotale tulevikus kinkida sõitjate veelgi suurema lojaalsuse. Sõnum on ju selge – Toyota hoolitseb oma sõitjate turvalisuse eest.

Takatale aga sooviks pikka liugu, sest neid jamasid, mis järjest nende turvapatjadega seoses välja tulevad, ei jõuaks ühe päevaga üles lugeda. Täiesti vastutustundetu ja ebaeetiline äriajamine, millega seatakse ohtu miljonite inimeste elud. Häbi!

Allikas: BBC, foto: Flickr

KOMMENTEERI SIIN