Esmaspäev, 15. juuli 2024
TOYOTA GAZOO Racing alustab sel nädalavahetusel võistlust 2017. aasta FIA World Endurance Championshipi (WEC) sarjas hooaja avaetapil Silverstone’i kuue tunni sõidul uue auto ja uuenenud meeskonnaga.

Põhjalikult modifitseeritud TS050 HYBRID, mis on saanud uuendatud hübriidajami ning mitu mehaanilist ja aerodünaamilist täiustust, asub võistlustulle esimesel kestvussõidul üheksast, mille käigus otsustatakse 2017. aasta maailmameister.

Kuna 2017. aastal on lubatud ainult kaks aerodünaamikapaketti, toob TOYOTA võistlusse mudeli TS050 HYBRID suure surujõuga versiooni, mis on Silverstone’is poodiumile jõudnud kõigil viiel varasemal osalemiskorral.

5,901 kilomeetri pikkune Silverstone’i ringrada, mis on WEC kavas üks kõige ajaloolisemaid, sest see avati juba 1948. aastal, on kuulus oma laugete kurvide poolest, kus on esmatähtis pigem surujõud kui tippkiirus.

Kuna meeskonnal on ette näidata ligikaudu 35 000 km ulatuses hooajaeelseid katseid, kaasa arvatud kahepäevane proloog Monzas kuu algusepoole, on meeskonnaliikmed Silverstone’is valmis astuma vastu oma LMP1 klassi konkurendile Porschele võistluses maailmameistrivõistluste tiitli nimel.

Rooli taga on WTCC sarja meister José María López, kes asub TOYOTA eest võistlustulle autos nr 7 ehk TS050 HYBRID koos Mike Conway ja Kamui Kobayashiga, kes on 2016. aasta võitjad ja tiitlikandidaadid.

Sõsarautos nr 8 saavad kolmandat hooaega järjest uuesti kokku Anthony Davidson, Sébastien Buemi ja Kazuki Nakajima. Anthony ja Sébastien on sõitnud koos alates 2013. aastast ning nad võitsid 2014. aasta tiitli sõidukis nr 8.

Koduraja kangelased Anthony ja Mike on saanud aastate jooksul Silverstone’is küllaldaselt edu nautida ning mõlemad on võitnud auhinna Richard Lloyd Trophy, mis antakse välja kõige kõrgema koha saavutanud British Racing Drivers’ Clubi liikmele.

Üritus algab reedel kahe 90-minutilise sõiduga ja laupäeva hommikul enne kvalifikatsioonisõitu toimub viimane tunniajaline treeningsõit. Kuuetunnine sõit, mille jooksul läbis eelmisel aastal võitjaks tulnud sõiduk 1144 km, algab pühapäeva keskpäeval.

Meeskonna president Toshio Sato ütles: „WEC uue hooaja algus on alati põnev aeg ning me läheme Silverstone’i üsna suurte ootuste ja lootustega. Soovin tänada meeskonnaliikmeid talve jooksul tehtud suurte jõupingutuste eest, mille eesmärk oli seada valmis meie uuendatud TS050 HYBRID ja valmistada see uueks hooajaks ette.”

Ta lisab, et kogu meeskonna jaoks on see väga pingeline aeg, kuid usub, et omalt poolt on tehtud kõik võimalik, et sõiduks valmis olla: “Nüüd saame näha, kuidas meil läheb võrreldes Porschega. Anname endast kõik, et saavutada hea tulemus.”

toyota gazoo racing

Mike Conway (TS050 HYBRID nr 7): „Silverstone on mu kodurada ja ma olen sellel võistelnud palju kordi. Mulle meeldib Silverstone väga, kuna see on tempokas ja meeleolukas. Sõit saab olema keeruline, eriti liikluse tõttu, kuid usun, et meil on konkurentsivõimeline auto ja me oleme sõiduks valmis. Kuigi praegu on raske öelda, kus me oma peamise konkurendiga võrreldes asume, olen kindel, et ees ootab põnev võistlus. Seega ootan seda väga ja olen optimistlik.”

Kamui Kobayashi (TS050 HYBRID nr 7): „See on suurepärane rada, millel on pikk ajalugu, eriti kestvussõidus, ja mulle meeldib väga Briti fännide ees sõita. Nad on tõelised motospordi entusiastid ja tavaliselt tuleb kohale palju pealtvaatajaid. Meie üldine eesmärk on sõite võita ja plaanime seda teha ka Silverstone’is. WEC-s on see keerukas nagu alati, kuid soovime näidata oma sooritusvõimet pärast positiivseid talviseid katsetusi. Need on läinud hästi. Seega olen kindel, et suudame pakkuda head vaatemängu.”

José María López (TS050 HYBRID nr 7): „Ootan põnevusega oma kõige esimest sõitu LMP1 klassi autos. See on ka mu esimene sõit TOYOTA juures. Katsetused on läinud hästi ja ma tunnen end meeskonnas juba koduselt. Olen Mike’i ja Kamuiga kiiresti loonud tugeva sideme ning ootan kannatamatult, et saaks sel nädalavahetusel koos sõita. Silverstone’il pole ma juba ammu võistelnud, kuid hea on sinna tagasi minna. See on kiire rada ja ma olen kindel, et TS050 HYBRIDiga on seal hea sõita.”

Sébastien Buemi (TS050 HYBRID nr 8): „Silverstone on suurt surujõudu nõudev rada ja ma usun, et meie auto tuleb seal hästi toime. Mul on seal võistlemisest head mälestused: esimest korda jõudsin WEC-l poodiumile 2013. aastal, võitsime järgmisel aastal ja 2015. aastal sain jälle poodiumile. Kokkuvõttes on Silverstone minu jaoks üldiselt olnud hea rada. Seega loodan, et meil läheb jälle hästi ka sel aastal. Mulle meeldib ka Silverstone’i õhustik, sealsed inimesed on väga entusiastlikud, nii et sinna on alati tore tagasi minna. Raske on öelda, mida oodata. Proloogi tulemusi vaadates võin öelda, et oleme konkurentsivõimelised, nüüd peame seda ka kinnitama.”

Anthony Davidson (TS050 HYBRID nr 8): „Sel hooajal on palju, mida oodata. Silverstone on minu jaoks tõeline kodurada, kuna elan sellele väga lähedal ja olen seal aastate jooksul sõitnud igasuguste autodega. See on suurepärane ringrada, mis tõstab moodsate LMP1 klassi autode sõiduomadusi hästi esile, eriti kiiretes ja voolavates kurvides, kus saab ära kasutada suure surujõu eeliseid. Meistrivõistlus algab Silverstone’is ja ma usun, et meil on auto, millega saame konkureerida parimatele kohtadele.”

Kazuki Nakajima (TS050 HYBRID nr 8): „Mulle isiklikult meeldib Silverstone väga. See on hea paigutusega rada, millel on hea sõita, ning selle kiirete kurvide kombinatsioon alates Copse’ist ja lõpetades Maggottsiga on üks parimaid ringradade sektsioone maailmas. Me läheme Silverstone’i selge eesmärgiga võita. Raske on prognoosida LMP1 sarjas osaleva kahe tootja konkurentsivõimet, kuid see katsumus tekitab minus põnevust. Usun, et oleme hooaja alustamiseks valmis.”

TOYOTA GAZOO Racing Silverstone’i kuue tunni sõidul
2012 Nr 7: kvalifikatsioonisõit 3. koht; võidusõit 2. koht.
2013 Nr 7: kvalifikatsioonisõit 1. koht; võidusõit 4. koht. Nr 8: kvalifikatsioonisõit 2. koht; võidusõit 3. koht.
2014 Nr 7: kvalifikatsioonisõit 1. koht; võidusõit 2. koht. Nr 8: kvalifikatsioonisõit 5. koht; võidusõit 1. koht.
2015 Nr 1: kvalifikatsioonisõit 4. koht; võidusõit 3. koht. Nr 2: kvalifikatsioonisõit 6. koht; võidusõit 4. koht.
2016 Nr 5: kvalifikatsioonisõit 6. koht; võidusõit 16. koht. Nr 6: kvalifikatsioonisõit 5. koht; võidusõit 2. koht.

TOYOTA GAZOO Racingu osalemisest kestvussõidusarjas World Endurance Championship
TOYOTA osales sarjas World Endurance Championship (WEC) esimest korda 1983. aastal. Sellest ajast alates on TOYOTA olnud sarja regulaarne osavõtja. Alates 1985. aastast on TOYOTA autod osalenud 18-l Le Mansi 24 tunni sõidul, saavutades viiel korral teise koha.

Taaselustatud WEC võistlussarjast hakkas TOYOTA osa võtma 2012. aastal, kasutades ära nii hübriidajami arendamisega tegeleva TOYOTA Higashi-Fuji tehnikakeskuse teadmisi kui ka TOYOTA Motorsport GmbH alusraami arendamise tuge ja rajatisi.

Rahvusvaheline meeskond tegutseb Kölnis Saksamaal ning sinna kuuluvad TOYOTA motospordi ja hübriidajami osakonna insenerid, kes annavad oma tehnoloogia ja teadmised edasi sõiduautode arendajatele.

2012. aastast alates on TOYOTA saavutanud 10 korral esimese stardipositsiooni ja võitnud 11 võidusõitu, jõudes poodiumile kokku 31 korral. 2014. aastal võitis meeskond mudeliga TS040 HYBRID juhtide ja tootjate maailmameistrivõistluste karika ning aasta hiljem tähistas TOYOTA 30 aasta möödumist Le Mansi sõidul osalemise algusest.

TOYOTA Motorsport GmbH ühendab oma rolli WEC projektis oma teiste tegevustega, nagu autoralli maailmameistrivõistluste jaoks loodud mootori pakkumine TOYOTA naasmiseks kategooriasse 2017. aastal ning ka inseneriteenustega seotud äritegevus ja klientidele suunatud autospordialane tegevus.

Allikas ja meedia: Toyota

KOMMENTEERI SIIN