Teisipäev, 21. mai 2024
TRATON ühendab alates 2018. aastast MAN, Scania ja Volkswagen Caminhões e Ônibus brände, mille tegevusvaldkonnaks on tarbesõidukid, veokid ja bussid. 2019. aastal kasvas grupi toodete müük tunamullusega võrreldes 4%: kokku müüdi 242 200 sõidukit.

Euroopa turu trende arvestades on TRATONI müügikasv suurepärane. Järjest keerukamaks muutuvas turuolukorras on lisaks heale müügitulemusele vaja meetmeid, et vähenevat nõudlust korvata.

TRATON SE müüs 2019. aastal MAN, Scania ja Volkswagen Caminhões e Ônibus kaubamärkide all kokku 242 200 tarbesõidukit, mis on 4% rohkem kui aasta varem.

Seda toetas möödunud aasta esimesel poolaastal kõrge veokite nõudlus Euroopas, samuti nõudluse kasv Brasiilias. Siiski langes veokite turg aasta lõpupoole eeskätt Euroopas (EU28+2 riikides), sellest oli mõjutatud ka tellimuste 7% vähenemine aastataguse ajaga võrreldes.

TRATONi tegevjuht ja Volkswagen AG juhatuse liige Andreas Renschler kommenteeris tulemusi järgmiselt: “Oleme saavutanud tugevad müügitulemused järjest keerukamaks muutuval turul.”

Ta ütles, et oldi valmis tellimuste arvu vähenemiseks Euroopas. “Tipptasemel tehnoloogia, tihe suhtlus klientidega ja suurepärane meeskond võimaldavad meil ees ootavate väljakutsetega toime tulla,” lisas Renschler.

Kõigil kolmel kaubamärgil oli tulemuste saavutamises oma roll: MAN müüs 104 900 sõidukit, mida on 2% rohkem kui eelmisel aastal. MAN TGE kaubik oli sealjuures enimmüüdud mudel.

Scania kaubamärgi all müüdi 99 500 veokit ja bussi (+3%). Volkswagen Caminhões e Ônibus kasvas Brasiilia kiirele majanduskasvule tuginedes 15%, müüdi 41 900 sõidukit.

TRATON kaubamärgiga veokite (välja arvatud MAN TGE van) müük kasvas samuti 2%, ulatudes 205 900 ühikuni. Ent busse müüdi mullu 21 500, mis on 5% võrra vähem kui 2018. aastal.

Veokite nõudluse vähenemine Euroopas mullu teisel poolaastal oli osaliselt mõjutatud esimese poolaasta tugevamast müügist tänu digitaalse sõidumeeriku nõude kehtimahakkamisest 15. juunil, aga ka Brexitiga seonduvatel põhjustel.

Üle kuuetonniste veokite turg langes teisel poolaastal eeskätt just Euroopas. TRATONi kaubamärgiga veokitele (välja arvatud MAN TGE van) esitati 2019. aasta teises pooles 89 500 tellimust, mida on 12% vähem I poolaasta tulemusest kui müüdi 101 500 sõidukit.

MAN ja Scania on juba võtnud kasutusele ka meetmed Euroopa turu langusega toimetulekuks. Tootmist on kärbitud ja vähendatud allhanketöötajate hulka.

Nende veokite puhul oodatakse 2020 aastal 10% – 20% müügilangust Euroopa turul (EU28+2 riikides). Prognooside põhjal valmistuvad TRATONi kaubamärgid koos asjaomaste huvigruppidega vajalike meetmete rakendamiseks.

Loe siit MAN elektrikaubiku kohta

Kaanepilt: Ylle Tampere. Link uudisele Tratoni pressiruumis.

blank

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN