Esmaspäev, 17. juuni 2024
Pontiac Firebird Trans Am SE on üle maailma peamiselt tuntud tänu menufilmide seeriale “Smokey and the Bandit”. Nüüd müüakse üht, mis kuulus Bandiidile endale.

Kuigi kaamerate ees auto trikke ei teinud, kasutati seda konkreetset ’77 aasta autot filmi turundussõidukina ning edasi kingiti see Burt Reynoldsile.

Filmistaar lahkus paraku 2018. aastal, kuid hoidis autot endale kuni 2014. aastani. Pärast müüki läbis Firebird 2015. aastal ka täieliku taastamise, mille käigus jäeti alles vaid näitleja saabaste tekitatud hõõrumisjäljed lävepakul.

Tehniliselt poolelt on ilmselgelt tegu hiliste 70ndate USAkaga – 6,6-liitrine V8 annab välja vaid 180 hobust ning on paaritatud kolmekäigulise automaatkastiga. Juuksed(-ja/või-vunts)-tuules sõiduelamust parandab kaheosaline eemaldatav targakatus.

Autoga tuleb kõvasti kaasa Burt Reynoldsi autogrammiga kraami, sealhulgas ka tema autobiograafiline raamat “But Enough About Me”. Kaasa saab ka 70ndate Trans Ami jaki ja Bandiidi kauboimütsi ning filmi DVD.

Auto on oksjonil Barrett-Jacksoni Scottsdale’i üritusel, mis kestab kuni 30. jaanuarini. Hinda on raske ennustada, kuid viimati vahetas sama auto omanikku 450 000 USD eest. Rohkem näeb videos:

Meedia: Barrett-Jackson

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN