Esmaspäev, 27. mai 2024
Ringrajasõitja Ruben Volt osales nädalavahetusel kereautode sarja TCR World Tour etapil, mis sõideti Ungaris, Hungaroringil ning sai oma debüütsõidul koha esikümnes.

Kereautode sari TCR World Tour koondab selle klassi maailma parimad ja asendab varasemalt sõidetud FIA World Touring Cup sarja.

Volt osales sarjas koos meeskonnaga ALM Honda Racing, kellega sõidab ka TCR Italy sarja ja seda koostöös Honda ametliku esindaja, JAS Motorsport meeskonnaga. Uue Honda Civic Type-R TCR masinaga täitis Volt ühe endale seatud eesmärkidest, lõpetada võistlussõit esikümnes, kui oli teises sõidus kümnes.

Esimeses kvalifikatsioonis näitas Volt head kiirust, kui oli kümnes. 12 kiiremat pääsevad teise kvalifikatsiooni, kus Volt oli 11. Esimest võistlussõitu alustas Volt korralikult, paraku jäi sõit tehnilise probleemi tõttu pooleli. Teises sõidus oli 11. kohalt startinud Volt kümnes.

„See oli kokkuvõtvalt väga positiivne nädalavahetus. Saime kinnitust, et liigume õiges suunas ja suudame oma kiirusega konkureerida maailma tippudega,” sedastas Ruben Volt.

“Kui kvalifikatsioonis ei olnud seaded veel päris ideaalsed, siis võistlussõidu kiirus oli see, millega saan väga rahul olla,” lisas Volt.

Esimeses sõidus oli Ruben Volt 12. kohal kui gaasipedaal ühes kurvis põhja läks ja sinna jäi. Teises sõidus oli stardis pisut probleeme ja esimeses kurvis oli Volt üsna taga.

“Vaatamata sellele suutsin sõita ennast 10. kohale, mis on väga tugev tulemus. Koostöö tiimikaaslase Nestor Girolamiga oli hea ja sain väga palju infot nii Kumho rehvide kui auto seadistuse osas, mis kõik aitas kaasa heale tulemusele,” rõõmustas võistlussõitja.

Uus Honda Civic Type-R TCR on väga hea potentsiaaliga auto, millega peab debüteerija sõnul pisut harjuma, seda eriti startide osas. “Saame sellest nädalavahetusest väga palju kaasa võtta meie järgmistele startidele TCR Italy sarjas.”

Samuti ALM Honda Racing poolt ette valmistatud Honda Civic Type-R TCR autoga Euroopa etappidel võistu sõitev argentiinlane Nestor Girolami oli TCR World Touri avasõidus teine ja teises sõidus viies.

ALM Honda Racing sõitjate Mattias Vahteli ja Ruben Volti hooaeg jätkub TCR Italy sarjas, mille järgmine etapp sõidetakse 7.-9. juulil Mugello rajal.

ALM Honda Racing sotsiaalmeedias

Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100063782281091
Instagram https://www.instagram.com/almhondaracing/

Kaanepilt: TCR World Tour pressifoto

KOMMENTEERI SIIN