Teisipäev, 16. juuli 2024
Armastatud muusik Summer on eestlaste südamesse pugenud tuntud hittidega nagu “Lilleke rohus” ja “Põhjamaa neid”. Paljud aga ehk ei teagi, et lisaks The Tuberkuloited bändis musitseerimisele on Summeri taga peidus hoopis suur autohuviline Indrek Raadik, kes on pea 10 aastat töötanud ka automüüjana. Rääkisime Indrekuga karjäärist automaailmas, unistuste sõidukist ning paljust muust põnevast.

Indrek Raadik tegi esimesed sammud automaailmas juba selle sajandi alguses, kui hakkas mootorsõidukeid müüma. “Sattusin sellesse juhuslikult, aga nagu ikka, poisse need asjad huvitavad. Vahepeal tegin väikese kõrvalepõike, kuid alates 2011 olen automaailmas tagasi, alguses Amservis Toyota müüjana ja siis 2013. aasta teisest poolest Mercedese müüjana. Tänaseks on Mercedes-Benz olnud minu elus pea 9 aastat!”

Kui Raadik peaks end kirjeldama autona, siis enda sõnul oleks ta “pisut suurem ja mahukam mõnus perepill, näiteks Mercedes-Benz V klass.” Unistuste auto peale mõeldes jääb Indrek praktiliseks ning toob jällegi välja eelmainitud automudeli. “Kuna mu pere on suur, siis on kohustuslik kuus kohta ja piisavalt ruumi. Kui Mercedese brändi müüs Eestis veel Silberauto, võimaldati tööautona mulle just see mudel,” meenutab Indrek.

Peadpööritav saatesari

Pöördes võtted Audrus

Sügisel stardib pulssikergitav meelelahutussari “Pöördes”, kus tuleb kokku adrenaliinifännidest saatejuhtide kolmik koos Saara Piusi ja Koit Toomega. Indrek meenutab, et tee projektini algas juba eelmise aasta lõpus, kui firma jõulupeol palus sarja produtsent Karl Kermes tal mängida üht tegelast.

Kevadel helistas juba Kermes aga seriaali ideega ja pakkus Indrekule saatejuhi kohta. “Kuna minu viimased pea 9 aastat on möödunud peaasjalikult autosid müües ja klientidega suheldes, siis tundsin, et see on asi, mis võiks minu igapäevarutiini murda ning anda uue hoo. Mõtlemine polnud pikk, andsin jah-sõna kiirelt!”

Elu rahulikus tempos

Kuigi autohuvilisena teab Indrek sõidukite hingeelust palju, hoiab ta kauge kaarega kihutamisest ja kiirusehullusest eemale. “Alates sellest, kui mul on juhiluba, olen pigem olnud selline liikleja, kelle peas tiksub pidevalt, et sind oodatakse koju. Vahet pole, kas 15 või 30 minutit varem, tähtis on, et jõuad koju,” mõtiskleb Indrek tõsiselt.

Kunagine hittansambel The Tuberkuloited on küll igapäevaelu kõrval jäänud veidi tagaplaanile, kuid Summer räägib, et bändiga käib vaikselt töö edasi ja ka uusi lugusid on tulemas. Lisaks toob suvi Indreku jaoks ka kontserte, puhkust perega ning rattasõiduplaane värskes õhus mõnusa seltskonnaga: “See peaks pea selgena hoidma ja stressivõimaluse miinimumini viima.”

Saara Piusi, Koit Toome ning Indrek Raadiku juhitud adrenaliinist pakatava saatesarja “Pöördes” esimene hooaeg jõuab eksklusiivselt Elisa Huubi oktoobris. Saade toob vaatajani masinad, mida kodumaa teedel naljalt ei kohta, ning uurib Eesti mootorite maailma iga nurga alt – läbi kiiruse, huumori ja adrenaliini.

Pöördes poster

Fotod: Robert Lang/Elisa Huub

KOMMENTEERI SIIN