Esmaspäev, 20. mai 2024
Neste jõudis 4. kohale maailma jätkusuutlike suurettevõtete Corporate Knights’ Global 100 nimekirjas. Ühtlasi on Neste püsinud Global 100 nimekirjas 15 aastat järjest, mis on kauem kui ükski teine energiaettevõte.

„Maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete tippu jõudmine on meie jaoks oluline tunnustus. Väga paljud töötavad selle nimel, et teha jätkusuutlikkuse alal suuri edusamme ning järjest rohkem on neid, kes on sidunud jätkusuutlikkuse oma ettevõtte strateegiate ja põhitegevusalaga. Seetõttu on sellesse nimekirja pääsemine igal aastal järjest keerulisem,“ ütles Neste president Peter Vanacker.

„Meie eesmärk on luua puhtam ja kestvama tulevikuga planeet meie lastele. See teadmine paneb meid igapäevaselt rohkem pingutama: teeme koostöös oma partneritega, et olla edukad maailma kliimakriisi mõjude vähendamisel, ning samuti jätkame me tööd oma tootmise jätkusuutlikumaks muutmise nimel,“ ütles Vanacker.

Global 100 on nimekiri, mida igal aastal koostab sõltumatu konsultatsioonifirma Corporate Knights. Avaldatud analüüsis on Corporate Knights hinnanud ühtekokku 8080 globaalse ettevõtte keskkonnategevuse tulemuslikkust, ressursijuhtimist, tööjõu- ja finantsjuhtimist, jätkusuutlikust tootmisest saadavat tulu, tarnijate tegevuse jätkusuutlikkust jne. Ettevõtted paigutati pingeritta 24 kvantitatiivse võtmenäitaja alusel.

„Neste on nimekirja eesotsas tänu väga headele näitajatele jätkusuutlikust tootmisest saadava tulu osas ning sellest tehtavate investeeringutega puhtasse energiasse,“ seisab Global Knightsi analüüsis.

Viimasel kümnendil on Neste läbi teinud arvestatava muutuse: kohaliku tähtsusega kütusetootjast on saanud globaalne liider taastuva tootmise ja ringmajanduse alal. Neste loob lahendusi, et võidelda kliimamuutuste vastu ja kiirendada ringmajanduse arengut. Ettevõte teeb koostööd klientidega transpordisektorist ja omavalitustest, lennundusest ning plasti- ja keemiatööstusest, pakkudes neile võimalusi muuta nende äritegevus jätkusuutlikumaks.

Rohkem informatsiooni saab Corporate Knights’i lehelt.

KOMMENTEERI SIIN