Teisipäev, 21. mai 2024
Subaru ja Toyota on koos palju teinud ning elektrile suunduv tööstus on sundinud oma korrektuure tegema. Nüüd ostis Subaru ära 0,3% Toyota aktsiatest, et veelgi firmade omavahelist sidet tugevdada.

2019 teatasid mõlemad, et arendavad koos uut elektriautoplatvormi, mis nüüdseks on tuntud kui e-TNGA. Et tehnoloogiaid koos kiiremini arendada, ostis Subaru 70 miljardi jeeni ehk 555 miljoni euro väärtuses Toyota aktsiaid – kes Subaru ajalugu tunnevad, muigavad kindlasti numbrilise kokkulangevuse üle.

Eelmise aasta lõpus õrritasid mõlemad ka koostöös arendatud platvormile loodavaid elektriautosid, mis lähiajal Euroopas müügile peaks jõudma. Tegu on Subaru esimese täielikult elektrilise sõidukiga. Arvestades Toyota kogemusi hübriidide ja elektriga ning Subaru teadmisi suurepärase nelikveo osas, peaks tulemas olema üks maastikuvõimekamaid elektriautosid seni.

Subaru elektriline krossover

Subaru aktsiatehing peaks brändide koostööd veelgi tihendama, et arendada, luua ja viimistleda nii elektriautode kui isejuhtimisega seotud tehnoloogiaid.

Lisaks mainitud elektrilisele krossoverile tutvustab Toyota varsti ka uue BRZ sõsarat, mis sel korral kannab GT86 asemel hoopis nime GR86.

Fotod: Toyota ja Subaru

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN