Laupäev, 25. mai 2024
Töönarkomaan ei lahku hetkekski oma arvutist ja nutitelefonist. Kõikjal, kus on internet, saab ju edukalt tööd teha! Vaatamegi üle, kuidas kiiresti korralik välikontor püsti panna, et oma lemmikharrastuse – surnukstöötamisega – mättal ja puu all tegeleda.

Õuekontori saab püsti panna nii koduhoovis, pargis kui matkarajal. Paindlik tööaeg ning aeg-ajalt välikontori tegemine on hea vaheldus, mis ei tekita rutiini ja annab tihti palju paremad töötulemused.

Õues töötamine on väheste soojade Eesti ilmade juures midagi, mida võiksid ettevõtted palju rohkem soodustada, kui tööspetsiifika vähegi lubab. Ilusate ilmade saabudes avavad paljud “esimese Eesti” töökohad oma õuekontorid.

Proekspert ajab töötajad sooja ilmaga väliterrassile ning Tele2 korraldab koosolekuid Kadriorus. Accelerista toimetajad aga korraldavad välkkoslasid peakontori varikatuse all keset mände ja linnulaulu.

Mida on vaja võtta kaasa, kui planeerid teha tööpäeva väljas? Alljärgnevalt on spetsialistide abiga kokku pandud nimekiri olulisematest asjadest.

Nutitelefon

Elementaarne seade, mis on meil peaaegu alati kõikjal kaasas. Selle abil saab lugeda nii uudiseid, vastata meilidele, kuulata raadiot, jagada interneti kui tellida endale lõunasöök toidukulleri rakenduse kaudu endale meelepärasesse välikontorisse.

Samas tuleb meeles pidada, et nutitelefon ei ole mõeldud tundide pikkuseks järjest töötamiseks. Sestap tasub seljakott pakkida ka järgmistes punktides tulevad soovitused.

Akupank

Võta kindlasti endaga kaasa võimekas akupank – või mitu, sest kuigi telefoni aku võib olla kodus täis laetud, tuleb ereda valguse käes ekraani heledust suurendada, mis omakorda aga võtab palju rohkem energiat.

Interneti kasutamine, selle hotspotga jagamine ning muusika kuulamine võtavad samuti oma osa ning nii võibki juhtuda, et telefoni aku saab kiirelt tühjaks. Mõned võimsamad akupangad on abiks ka uuemate USB-C laadimisega laptopide puhul.

Akupanga abil saab lisaks laadida ka kaasaskantavaid kõlareid, tahvelarvuteid või anda voolu taskuruuterile.

Seade internetiks

Kuigi esialgu võib tunduda, et telefoni abil jagatavast internetimahust ja kiirusest piisab, siis terve päeva sedasi tööd teha on keeruline.

Sestap võib otsida nii paiga, kus levib avalik Wi-Fi, kui ka haarata kaasa ruuteri, mille seadistamine on lihtne ning vaja on vaid pistikut, et panna seade vooluvõrku või ammutada jõudu akupangast.

Kaasaskantav kõlar või kõrvaklapid

Kõik ei soovi pidevalt olla muusika sees, kuid täistunniuudiseid maailma asjadega kursis olemiseks on hea kuulata väikeset taskuraadiost/kõlarist.

Samuti loob muusika meeleolu ning on inimeste motivatsioonis tihti olulisel kohal. Nutikamad juhtmevabad kõlarid on ka veekindlad ning asendavad osaliselt akupanka, lahendades mitu muret korraga.

Vastupidiselt kõlarile, võib vahel välikontor osutuda ka väga lärmakaks paigaks, kui viibid mõne populaarse ja tihti kasutatava pargi, kohviku või matkaraja läheduses.

Selleks abistavad hästi kõrvaklapid, mis summutavad välist müra ning aitavad paremini keskenduda. Võid kuulata nii endale rahustavat muusikat kui kuulata lihtsalt vaikust.

Istumisalune

Selleks sobib nii piknikutekk kui kaasaskantav tool või mistahes istumisalus. Oluline on end sisse seada nii, et keha töötegemise käigus ei väsiks. Eriti profid õuestöötajad soovitavad suuri võimlemispalle, millel on hea aeleda ning mida on lihtne teisaldada.

Õige riietus

Õige riietus on õues töötades mitmekihiline, võimaldades vastu panna nii ootamatule tuulele, vihmasabinale kui lauspäikesele. Jahe ilm ei takista õues töötamist, on vaid vaja mõnusat kampsunit ja villaseid sokke.

Bikiinides töötegemine kuuma päikese all on kahtlemata ilus kõrvalolijatele vaadata ent väike kerge sitskleit või lühikesed püksid ja T-särk on kordades meeldivam ja ka töisem variant.

Profid täiendavad õuekontori miljööd oskuslikult puude vahele venitatud purjega või varjuga, mis aitavad ühtviisi hästi nii vihma kui liigse päikese vastu.

Korralikud päikeseprillid aitavad muuseas ära hoida vastiku peavalu, mis kipub liigse valgusega kallale tulema. Kuuma eest oleks mõistlik kaitsta ka oma kallimat tööriista – aju ning juukseid, et need päikeses hapraks ei läheks. Müts või rätik pähe! Ilus!

Puhas vesi

Õue minnes ei tohi unustada vee joomist. Eriti kuuma ilmaga on see elutähtis. Võta õuekontorisse alati kaasa veepudel. Parkides ja muudes avalikes kohtades saab seda ka käigu pealt täita.

Lisaks veele võiks olla kaasas mõni mahlakas puuvili või tervislik amps, sest õues olles kulub energiat rohkem ja kõht võib tegelikult ka äkiliselt korisema hakata.

Putukatõrje ja muu mudru

Sääsed! Jah, neid on ka linnas! Nende vastu aitab pikk ja kerge riietus ning ka tõrjevahendid. Mida looduslikumad, seda parem.

Puugid! Jah, ka neid on linnas. Vaktsineerimine aitab entsefaliiti ennetada, borrelioosi vastu rohtu ei ole, aitab vaid regulaarne kontrollimine, et mõni pahalane end kuskile kinni imenud poleks.

Lisaks putukate eemalepeletamisele peaks hoolitsema ka isikliku hügieeni eest. Õues töötades on abiks niisked puhastuslapid, mida ei tohi jätta vedelema.

Siit järgmine soovitus: isegi kui tundub, et õuekontoris ei teki prügi, ei tohi ei koduõue ega linnaparki jätta vedelema ühtegi liigset asja. Võta kaasa väike prügikott. Hoolitse, et välikontor oleks pärast sinu ja su töökate kolleegide lahkumist sama korras või veel kaunim kui enne.

Allikas: Tele2, Accelerista

KOMMENTEERI SIIN