Esmaspäev, 17. juuni 2024
Alates esmaspäevast, 28. maist alustatakse raudtee remonttöödega Tallinna-Pääsküla lõigul ning muutub Läänesuuna reiside sõiduplaan. Kloogaranda saab senisest tihedamini, tähelepanelik tuleb olla ka ooteplatvormide kasutamisel.

28. maist kuni 22. juunini toimuvad raudtee remonttööd Tallinna ja Pääsküla vahel. Rongide sõiduplaani paiskab see täiesti segamini. Tööpäevadel kella 10:40-st kuni õhtul 21:40-ni saavad rongid linna sees sõitmiseks ja peatumiseks kasutada vaid Tallinnasse siseneval suunal olevat teed ja platvorme.

JÄLGI INFOT JA VÄLDI LÕUNAL SÕITMIST

Tallinna-Pääsküla liinil reisijatel tuleb olla tähelepanelik ja jälgida ooteplatvormidel olevaid infosilte. Hommikul ja hilisõhtul on mõlemad teed rongiliiklusele avatud ning rongid väljuvad tavapäraste platvormide äärest. Lisaks muutuvad ka mõnede reiside väljumisteed Balti jaamas.

„Oleme sõiduplaani koostamisel lähtunud sellest, et reisijad asendusbusse kasutama ei peaks ning et hommikusel tööle- ja koolimineku ajal oleks rongiliiklus endiselt mugav, sujuv ja kiire,“ ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Pärastlõunal on sõiduplaanis remonttöödeks suletava ühe tee tõttu oluliselt vähem väljumisi. Elron plaanib kasutada nii pikki ronge kui võimalik ent tõenäoliselt on ka need tavapärasest rohkem koormatud.

ÜMBERISTUMINE VÄLTIMATU

Riisipere ja Kloogaranna suunal reisijatel on tööpäeviti vajalik enamikul juhtudel teise rongi ümber istuda.

Tallinnast välja sõites tuleb sellistel puhkudel kõigepealt minna Tallinna-Paldiski rongile ja vastavalt Keilas või Kloogal teise rongi ümber istuda, antud info on sõiduplaanis ka välja toodud.

Nädalavahetustel toimib Läänesuuna rongiliiklus tavapäraselt ning kasutada saab tavapäraseid ooteplatvorme, ent sõiduplaanis on ka siis muudatusi.

Kloogaranda saab tööpäeviti tihedamini kui tavapäraselt, sisuliselt on võimalik Kloogaranda ja sealt tagasi sõita terve päeva jooksul. Ilusate ilmadega on asjal jumet, sest Klooga rand on jätkuvalt üks ilusamaid Eestis.

Läänesuuna muutunud rongiplaan tööpäevadel on leitav siit
Läänesuuna muutunud rongiplaan puhkepäevadeks on leitav siit

Remondiaegsed sõiduplaanid on leitavad Elroni kodulehelt ja peatustes olevatelt infostendidelt, rongiinfot jagab tasuta ka ööpäevaringne infotelefon 616 0245.

Allikas: Elron. Kaanepilt: Eik Erik Sikk

KOMMENTEERI SIIN