Teisipäev, 16. aprill 2024
Eesti lennuettevõte Xfly ja Soome lennukool Patria Aviation alustasid koostööd uute pilootide koolitamisel. Koolituse edukalt lõpetanud saavad soovi korral kohe ka tööd.

Nordic Aviation Group’i kuuluva lennufirma Xfly lennukoolis alustab uus pilootide kursus. Õpe kestab 18 kuud ja viiakse läbi Soomes, koostöös ühe Euroopa tunnustatuima lennukooli Patria Aviationiga.

Kadetid õpivad integreeritud kursusel ja lõpetavad programmi turbopropellerlennuki ATR72 tüübipädevusega ning garanteerivad sellega endale töökoha Eesti lennufirmas.

Valdav osa õppest toimub Tamperes, kus asuvad ka koolituspartner Patria Aviation kaasaegne õppehoone ja angaarid, samas õppelendudest suurem osa toimuvad Hispaanias.

Xfly poolt koostatud MPL (i.k. multi-pilot license) programmi on Eesti Transpordiameti lennundusosakond kinnitanud, kuid praktiline õpe viiakse läbi saja-aastase ajalooga ettevõttes Patria. Õppekava ning praktilist lendamist juhendavad oma ala professionaalid ja suurte kogemustega tippspetsialistid.

Programmis osalev kadett Oskari Järvelä, kes kolis Helsingist Tamperesse, et olla lennundusele lähemal, pole kitsi oma rõõmu jagama: “Olen pilooditööst unistanud nii kaua kui end mäletan. Lennunduspisikuga nakatusin juba varases lapsepõlves, kuna mu ema töötas stjuardessina.”

Järvelä, kes lapsena emaga lendudel sageli kaasas käis, lisas, et tunneb end priviligeerituna võimaluse eest õppida Xfly lennukoolis piloodiks: “Ootan huviga oma karjääri algust.”

Kadett Oskari Järvelä

Pilootide koolitamine oma koolitusprogrammi alusel on oluline verstapost Xfly kasvuteekonnal. Sel moel saab ettevõte oma järelkasvu eest hoolitseda ning jätkata ambitsioonide elluviimist. Patriaga koostöö on juba kõiki ootusi ületanud:

“Oleme väga põnevil tuleviku osas ja meil on ääretult hea meel, et oleme leidnud üles andekad ning kõrgelt motiveeritud noored, kes on valmis alustama oma karjääri kasvavas lennundussektoris. Piloodiamet annab inimestele pikkadeks aastateks väga põneva töö ja kindlustunde, sest nõudlus heade lennundusspetsialistide järgi kasvab prognooside kohaselt pidevalt,” kommenteerib Xfly ja Nordica lennufirmade turunduse-, kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse juht Toomas Uibo.

Ta lisab, et edukalt piloodikoolituse lõpetanutel avaneb koheselt võimalus tööd saada kas Soomes või mõnes XFly Skandinaavia baasis. “See on väga suur pluss karjääri planeerimise juures.”

Vastloodud ATR72 MPL program koostöös Xfly’ga on suurepärane täiendus Soome Patria olemasolevale MPL koolituste portfellile. Patriast 50,1% on Soome riigi omanduses, ülejäänu Kongsberg Defence & Aerospace`il. Ettevõte on tuntud bränd Euroopa kaitse- ja lennundusvaldkonnas ning tööandjaks enam kui 3000 inimesele nii Soomes, Eestis, Norras, Rootsis, Belgias, Hollandis kui ka Hispaanias.

Vaata rohkem Flightacademy lehelt

Fotod: NAG

KOMMENTEERI SIIN