Laupäev, 15. juuni 2024
Lennufirma Regional Jet 2018. aasta majandustulemus on oodatust parem ja müügikäive suurenes 80%. Lennukipark kasvab lähiajal 26 lennumasinani. Kasv jätkub ka edaspidi.

Nordicale ja Poola LOT-ile kuuluv Regional Jet jätkab lennuteenuste turul tõusvas tempos. RJ Lennukiparki lisandub lähiajal seitse CRJ-tüüpi lennukit. Enne 2020. aasta suvehooaega võetakse kasutusele ka Embraer-190/195 lennukid.

Miinus oodatust väiksem

Eesti lennufirma Regional Jet, mis kuulub Nordicale ja Poola lennuettevõttele LOT, jäi 2018. aastal 40 000 euroga miinusesse, kuid see tulemus ületab tublisti planeeritud ootusi.

2016. aastal loodud lennufirma käitas eelmisel aastal 19 lennukit (neist 12 olid CRJ900 tüüpi ja seitse ATR72-600 tüüpi) ning andis tööd 450 inimesele, kellest 85 töötas Tallinnas asuvas peakorteris.

Regional Jet on kasvanud nüüdseks Euroopa suurimaks lennuteenuseid osutavaks ettevõtteks ja keskendub täielikult allhankelendude pakkumisele suurematele lennufirmadele.

Lennufirma juhatuse esimees Jan Palmér on rahul. Ettevõtte praegused näitajad on lennundustööstuses selgelt üle keskmise.

„See on äärmiselt muljetavaldav, kui lühikese aja jooksul on organisatsioon suutnud ettevõtte äriidee muuta suurepärasteks tulemusteks.”

“Oleme nüüdseks ületanud kriitilise massi lennukite arvu osas, et olla väga konkurentsivõimeline, paindlik ja kindlalt jätkusuutlik regionaallende tegev lennuettevõte,“ lisas Palmér.

Kasv jätkub ka järgnevatel aastatel

Regional Jeti müügikäive oli ligi 68 miljonit eurot ja see kasvas 2017. aastaga võrreldes 80%. Intensiivne laienemine ja investeeringud suutlikkusse teha lende suuremas mahus avaldasid negatiivset mõju ettevõtte omakapitalile.

Omanikud on praeguseks selle küsimuse lahendanud. Eesti lennufirma on finantsiliselt tugevas positsioonis ja valmis viima oma äritegevuse järgmisele tasemele.

Kasv jätkub ka 2019. ja 2020. aastal uute pikaajaliste lepingute sõlmimisega. Need näevad ette nelja ATR72 ja seitsme CRJ900 rakendamist klientide tellimuste täitmiseks.

Tulevad uued Embraer-reaktiivlennukid

Enne 2020. aasta suvehooaega alustatakse käitamist uue lennukitüübiga, milleks on 110- kuni 120-kohalised reaktiivlennukid Embraer 190/195. Ettevõtte lennukipark kasvab 2020. aasta suvehooajaks 26 lennumasinani.

Kuna Nordica lennud peatatakse Tallinna liinivõrgus alates selle aasta oktoobri lõpust, suunatakse vabanenud lennumasinad ja meeskonnad teiste klientide teenindamiseks.

Euroopa suurte lennufirmade plaan, osta sisse liinivõrgus olevate kohalike lendude käitamine väiksematelt ettevõtetelt on alles algusjärgus.

Ameerika Ühendriikides on see protsess kestnud juba pikki aastaid. Sellel on väga selged majanduslikud põhjused ja tegemist on mõlemapoolse kasuga.

Lennufirmas Regional Jet töötab praegu 450 inimest, kellest umbes 80 Tallinna kontoris ja 370 eri baasides üle Euroopa – Vilniuses, Kopenhaagenis, Billundis, Århusis, Stockholmis ja Varssavis.

Selle aasta suvel on ettevõtte klientideks emafirmad Nordica ja LOT, kuid ka SAS, Air Serbia, Luxair, Flybe, Loganair, SmartLynx ja Great Dane Airlines.

Allikas: RJ pressiteade

KOMMENTEERI SIIN