Teisipäev, 18. juuni 2024
Septembris läbis Tallinna lennujaama 45 225 reisijat, mis moodustas 15% mulluse septembrikuu reisijatest. Suurima turuosaga vedaja on jätkuvalt AirBaltic

Augusti keskpaigast alguse saanud reisijate ja liinilendude langus jätkus ka septembris: peamisteks põhjusteks tõusvad nakkuskordajad ja lennupiirangud ning riikide kehtestatavad reisipiirangud.

“Meil on väga hea meel valitsuse 29. septembril vastuvõetud otsuse üle, mis lubab nüüd lendamist riikidesse, kus nakkuskordaja on alla Euroopa Liidu kahekordse keskmise. See annab võimaluse taasavada paljud kinni olnud liinid,“ rääkis Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Järgmise nädala jooksul peaksid lennuplaani järgi avanema lennuliinid taas Brüsselisse, Berliini, Amsterdami, Edinburghi, Oslosse, Stockholmi, Milanosse, Vilniusesse ja Viini.

Pärgmäe rõhutas, et järgmise sammuna tuleks ajakohastada eneseisolatsiooni piirangu metoodikat, sest hetkel tuleb koju jääda ka siis, kui saabutakse madalama nakkuskordajaga riigist kui Eesti.

Alates 1. septembrist on kõigil eestlastel võimalik kõrge nakkusohuga riigist saabudes teha lennujaamas tasuta koroonatest, mis on negatiivse tulemuse puhul heaks viisiks eneseisolatsiooniaja lühendamiseks.

Septembris lennati kõige rohkem kuuel avatud liinil – Riia, Frankfurt, Helsingi, London, Varssavi ja Oslo. Kokku oli avatud 17 liini, mida teenindas 11 lennufirmat. Suurima turuosaga oli AirBaltic, seejärel Lufthansa ja Finnair.

Allikas: Tallinna Lennujaam

KOMMENTEERI SIIN