Esmaspäev, 27. mai 2024
Meie lugeja Priit Assak saatis kaasliiklejaile puremiseks ühe segadusseajava liiklusülesande, kus tuleb otsustada, kas jälgida sõites teekattemärgistust või liikluskorraldusvahendeid. Boonusena saab teenida veel teisegi punkti, otsustades, kas sõita üle saarekese või mitte. 

Aega Priit Assaku küsimusele vastata on esmaspäeva, 5. oktoobri pärastlõunani. Kell 16 avaldame õige vastuse ja ühtlasi loosime õigesti vastanute vahel välja ka Accelerista T-särgi. Lisaküsimusele õigesti vastamise eest on soolas magusad lisapunktid ja veel üks T-särk.

KÜSIMUS: Piltidel on näha olukorda, kus liikluskorraldusvahend suunab sõitma ühtmoodi, teekattemärgistus aga sootuks teistmoodi. Kumma järgi sõidate?

 1. teekattemärgistuse ehk joonte järgi

 2. liikluskorraldusvahendi ehk liiklusmärgi järgi

 3. ei vaata kumbagi, sõidan nagu olen harjunud

 4. vaatan, mida teevad teised liiklejad ja sõidan nagu nemad

KÜSIMUS: Kas vasakult sõidurajalt võib üle maha joonistatud saarekese otse sõita, nagu näitab liiklusmärk?

 1. ei tohi

 2. tohib küll

 3. tohib, kui saarekesel kedagi ei seisa

  Mõtlemise koht: kas märk või jooned!?

  Kui kohe vastust välja ei mõtle, võib kohapeal järele proovida, mismoodi see loogilisem oleks. Kõnealune koht asub Pikassilla lähedal maanteede 73 (Tõrva-Pikassilla) ja 52 (Rõngu-Viljandi) ristumiskohal. 

 

Pildid: Priit Assak

4 kommentaari

 1. blank

  Juhinduda tuleb liiklusmärkidest, tegemist võib olla liikluskorralduse ajutise muutusega. Lumise tee korral pole teekattemärgistus nähtav.

KOMMENTEERI SIIN