Reede, 19. aprill 2024
Kuigi manuaalkastist kui vargusevastasest seadmest naljatatakse peamiselt Ameerika Ühendriikide kontekstis, võib sellest kasu olla ka mujal.

Nimelt püüti Austraalias, Melbourne’is eelmisel nädalal ööpimeduse varjus varastada haruldast Brabham BT21 võidusõiduautot. Millest aga varastel puudu jäi, oli sõiduoskus.

Auto saadi küll omaniku valdustest kätte ja suudeti isegi mõned tänavad eemale sõita, kuid seal ka sõit lõppes, tagajärjeks rikutud sidur.

Auto omanik Peter Williams sõnas, et lisaks ei osanud vargad ka kõiki auto korrektse käivitamisega seotud lüliteid nagu kütusepump ja süüde õigesti käsitseda.

Varastamise muutis keerulisemaks ka fakt, et BT21 käigukastis puuduvad sünkrod – seega topeltsidurdamine ja vahegaas on vajalikud oskused, et sellega üldse kuskile jõuda.

BT21 on 60ndate keskpaigas toodetud vormel, mida tehti vaid 110 eksemplari ja mida on teadaolevalt alles vaid 6 tükki. Autoga, mida varastada püüti, võistles ka legendaarne Sir Jack Brabham ise.

Nii spetsiifilise auto vargus pidi tõenäoliselt olema tellimustöö, kuid küsitav on, millised “tellimusvargad” otsustavad vormeliga avalikke teid pidi põgeneda. Juhtumit uurib kohalik politsei ning õnneks jõudis haruldus kiirelt omaniku juurde tagasi.

Fotod: Classic Cars, First On Scene Media

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN