Laupäev, 25. mai 2024
Ööl vastu 25. juunit käivitati Tartumaal politseioperatsioon, et tabada leedu gastroleerijad, kes üritasid ärandada Range Roverit. Vargad põgenesid kohati 200 km/h kiirusel, rammisid politseiautosid ja proovisid sõidu pealt autost välja hüpata. Ühe varguses kahtlustatava sai aga kätte PPA eriüksuse teenistuskoer Deniro.

25. juuni öösel kella nelja ajal ärandati Tartus Kalda teel kortermaja parklast luksusmaastur Range Rover – töö käis autovarastel kiirelt, teadaolevalt lõhuti auto lukk ning varguse toimepanekuks kulusid vaid mõned minutid.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Rain Vosman selgitas, et politseioperatsiooni alustades teati, et varastel võivad olla relvad. Ohtliku olukorra lahendamiseks kaasati patrullide kõrval ka eriüksuslased ja kiirreageerijad.

Vosman kirjeldas, et Tartust varastatud Range Roveriga võtsid vargad suuna Valgale: „Politseinikud järgnesid masinale, mis püüdis korravalvurite eest kohati ligi 200 km/h kiirusel eest ära sõita.”

Valga maanteele seati üles mitu teetõket, et põgenev noobelmaastur sundpeatada. “Range Roveri juht hakkas seepeale rammima teda peatada püüdnud politseiautosid, mistõttu tuli politseinikel enda elu ja tervise kaitseks ning edasise ohu tõrjumiseks põgenev sõiduk jõuga teelt välja suruda,“ märkis politseijuht.

Enne veel, kui Range Rover pidama jäi, hüppas selle juht liikuvast sõidukist välja ning üritas metsa pageda, aga eriüksusega kaasas olnud teenistuskoer Deniro saadeti kohe põgenejale järele ning koer pidaski mehe kinni. 

Range Roveri noobelmaastur, mida leedulased ärandada püüdsid, sai tagaajamise ja rammimise käigus parajalt kannatada. 

Sama politseioperatsiooni käigus peeti kinni ka teine autovarguses kahtlustatav mees, kes oli parasjagu Tartus saateautoga ootel. Politseinikele vastupanu ta ei osutanud, kuna kinnipidamine toimus talle ootamatult.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokurör Aro Siinmaa kommenteeris, et Tartus tabatud meest on alust seostada varasemate Eestis toime pandud autovargustega, teise mehe taust on selgitamisel.

„Hetkel on käimas tõendusmaterjali kogumine ja süstematiseerimine ning homme, 26. juunil esitab prokuratuur kahtlustatavate suhtes vahistamistaotlused,“ ütles Siinmaa.

Kahjuks pole autode ärandamine midagi uut siin ilmas – loe siit uuesti, kuidas oma Plekk-Liisut pahalaste eest kaitsta.

Kaanepilt ja allikas: PPA

KOMMENTEERI SIIN