Pühapäev, 19. mai 2024
Kõigi poolt unustatud Plekk-Liisud on Tallinna tänavatel üsna tavapärane nähe. Mupo tuletabki meelde, et kui autot ei kasutata, tuleb see teistel liiklejatel jalust ära viia. Kui ise seda ei tee, on kuri karjas: auto võib jääda vandaalide meelevalda, omanik saab aga kaela väärteomenetluse.

Tallinnas, Pelgulinnas, Rohu tänaval seisis ligi pool aastat hõbedane Peugeot 507, mida ilmselgelt sihipäraselt enam ei kasutatud.

„Keegi sellega ei sõitnud ja visuaalselt oli näha, et tegemist on n-ö „uinuva“ autoga,“ kirjeldas olukorda mupo Põhja-Tallinna piirkonnatöö peainspektor Pavel Boitsov.

Piirkonnainspektorid võtsid korduvalt ühendust auto omanikuga, lõpuks koguni ka omaniku isaga ja selgitasid, et kui autot ei kasutata, siis tuleks see tänavalt ära viia.

Sõiduki suhtes tuli kohalikelt elanikelt hulgaliselt kaebusi nii ebaesteetilise väljanägemise kui ka hinnalise tänavaäärse parkimiskoha ärakasutamise tõttu, samuti segas see tänava koristamist.

„Auto oli tõepoolest romu-eelse välimusega ning linnapildis häiriv. Selgitasime – kui omanik midagi ette ei võta, siis on tõenäosus, et sõiduk satub varem või hiljem vandalismi ohvriks“.

Omanik lubas sõiduki ära toimetada – aprillis lubas ta platsi puhtaks teha maikuuks, maikuus aga kinnitas, et viib auto minema juunikuuks. lNii kulus kemplemisele pool aastat.

Aasta alguses, pea kuus kuud viimasest lubadusest, käisid mupo piirkonnainspektorid olukorda kontrollimas. Nende silmele avanes lohutu vaatepilt: autoaknad olid puruks pekstud ja auto graffitiga kaetud. Vaese Peugeot’ kallal olidki kurikaelad oma “oskusi” rakendanud.

„Aknad puruks pekstud, auto graffitiga kaetud, sõitjateruumist oleks nagu orkaan läbi käinud – nagu ameerika filmis“, kirjeldas Boitsov nähtut.

„Tegemist on iseenesest õpetliku looga – kui te oma autost ei hooli ja selle tänavale seisma jätate, on suur tõenäosus mõne aja pärast sõiduki asemel seismas näha romu!“

Koheselt võeti ühendust ka omanikuga ja informeeriti teda juhtunust. Paraku ei näidanud viimane üles soovi olukorra lahendamiseks mupoga koostööd teha, et ohtlik sõiduk tänavalt eemaldada. Omaniku suhtes on algatatud nüüdseks väärteomenetlus, eesmärgiga ohu allikas tänavalt likvideerida.

Kolme kuuga autost romuks

Analoogne juhtum pärineb möödunud aasta lõpust Kristiine linnaosast, Elektroni tänavalt, kus uinunud kaunitarist sai romu veelgi lühema ajaga – kolme kuuga. Esimene foto Mazda 323-st on tehtud 23. oktoobril ja teine juba rängalt ära rüüstatud autost 12. detsembril.

Omanik lubas autole teise parkimiskoha leida, aga enne jõudsid vandaalid auto ära lõhkuda. Ei jäänudki enam midagi muud üle, kui sõiduk uue parkimiskoha asemel romulasse viia. Tänaseks on see autoromu ära viidud.

Mupo soovitab kõigil sõidukiomanikel oma autod, mida nad pikemat aega (näiteks talveperioodil) kasutada ei plaani, ära viia kindlamasse kohta – valvega parklasse, sugulaste-tuttavate õue või garaaži. Vastasel juhul võibki neid tabada samasugune ebameeldiv romu-üllatus.

Loe siit, kuidas tohib mupo eraparklas sind trahvida

Allikas ja fotod: mupo

1 kommentaar

  1. blank

    Aga pangem siis Tallinna heakorra eeskirja sisse lihtne punkt: linnatänavale pargitud autol peab olema kehtiv tehnoülevaatus ja liikluskindlustus.

KOMMENTEERI SIIN