Neljapäev, 30. mai 2024
Suvehooaja lähenedes ootavad paljud innukalt võimalust autoga uusi kohti avastama sõita, et koguda elamusi ja mälestusi. Mida enne reisi meeles pidada?

Eurobaromeetri uuring jätkusuutliku liikuvuse kohta näitas, et 56% eurooplastest kasutab autot oma peamise liikumisvahendina. Enne pikemale teele asumist on väga oluline end ette valmistada ootamatuteks riketeks ning tagada sujuv ja mugav sõit. Seda silmas pidades jagasid carVerticali autoeksperdid väärtuslikke nõuandeid, kuidas auto suviseks reisiks ette valmistada.

Kontrollige oma rehvide seisukorda

Enne pikale sõidule asumist on oluline üle kontrollida rehvid, et need oleksid heas korras. See hõlmab mustrisügavuse kontrollimist, rehvide üldist seisukorda ja veendumist, et need on soovitatud rõhuni pumbatud. Kui rehvid on kulunud või kahjustatud, on soovitatav need eelnevalt välja vahetada.

Teostage sõidukile ülevaatus

Olenemata sellest, kas teie sõiduk on olnud usaldusväärne partner juba mitu aastat või on see hiljuti ostetud, on oluline, et see oleks enne pikemale reisile minekut korralikult üle vaadatud.

suvi mootor talverehvid

Kontrollige kliima- ja jahutussüsteemi, et see suudaks kuuma ilmaga pakkuda mugavat sõiduelamust. Rikkis kliimaseade võib põhjustada ebamugavustunnet ja väsimust, mis raskendab teele keskendumist. Samal ajal võib halvasti toimiv jahutussüsteem põhjustada mootori ülekuumenemist, mis toob kaasa kuluka remondi ja ootamatu rikke.

Auto ajaloo ja varasemate kahjustuste ja läbisõidu kontrollimine võib aidata leida sõiduki nõrgad kohad ja neid enne teele asumist kõrvaldada.

Mõelge putukatele

Putukad võivad reisimõnule kiiresti kriipsu peale tõmmata. Viimane asi, mida keegi tahab, on sõidu ajal takistatud vaade, mistõttu on oluline hankida putukate eemaldamiseks mõeldud klaasipesuvedelik. Need spetsiaalsed vedelikud on konkreetselt loodud selleks, et lahustada ja kõrvaldada putukate tekitatud jäägid, jättes tuuleklaasi kristallselgeks.

Valmistage ette hädaabikomplekt

Tee ääres hätta jäämine on midagi, mida keegi ei taha kogeda. Siiski on väga oluline valmistuda ootamatusteks, pannes kokku hädaabikomplekti.

See komplekt peaks koosnema sellistest olulistest esemetest nagu esmaabikomplekt, taskulamp, käivituskaablid, manomeeter ja võimaluse korral varurehv. Lisaks sellele tuleks kaaluda teki, vee ning selliste toiduainete lisamist, mis ei rikne, et pikema ooteaja korral oleks võimalik janu kustutada ja energiat koguda.

Pakkige targalt ja reisige kergelt

Selleks, et reis oleks sujuv ja mugav, pakkige targalt. Seadkee prioriteediks hädavajalikud esemed ja jätke mittevajalikud maha. Hoidke olulised esemed käeulatuses ning pakkige sobivad riided ja varustus, et kaitsta end päikese eest. Hästi organiseeritud ja kergelt pakitud auto aitab vähendada kütusekulu ja suurendada reisijate heaolu, tagades stressivaba ja nauditava reisi.

Auto ettevalmistamine autoreisiks nõuab kindlasti mõningast planeerimist ja vaeva, kuid see on seda väärt. Nii saab suvepuhkus või isegi lühem nädalavahetus olema stressivaba ja te ei pea muretsema autoga seotud probleemide pärast.

KOMMENTEERI SIIN