Teisipäev, 23. aprill 2024
Tallinna lennujaamast reisijate arv kasvab kuust-kusse jõudsalt: mais teenindati 273 996 reisijat. Viie kuu lõikes on reisijate arv mullusega võrreldes kasvanud 22%. Lennud on täis: mais keskmiselt 75%, mis on 4% kõrgem võrreldes eelmise aastaga.

Kõige suuremat turuosa – ligi kolmandikku (28%) – hoiab enda käes lätlaste airBaltic, mis lennutas reisijaid kuueteistkümnesse sihtkohta. Järgnesid Ryanair 15% ja Lufthansa ning Finnair 9% turuosaga. Lendude 75% täituvus tuleneb suurenenud nõudlusest nii äri- kui erasektoris.

Regulaarsetel otselendudel oli mais Tallinnast võimalik lennata 32 sihtkohta. Sellele lisandusid tšarterlennud, mis viisid reisijaid peamiselt Antalyasse Türgi Vahemere rannikul, aga ka Egiptusesse, Montenegrosse ning Kreeta ja Korfu saartele Kreekas. Lennati ka Tuneesiasse.

Algust tehti mitme hooajalise liiniga: airBaltic avas Tallinnast hooajalised lennuliinid Dubrovnikusse ja Spliti Horvaatias ning Rhodosele ja Iraklioni Kreeka saartel. Samuti taastas airBaltic lennuühendused Berliini ja Oslosse. Mai keskel alustas Aegean otselende Ateenasse.

Regionaalseid lennujaamasid läbis mais kokku 5526 reisijat. Kõige rohkem oli reisijaid Kuressaares (3617), kuid kõige suurem reisijate arvu kasv toimus Kärdlas, kus teenindati rekordilised 1507 reisijat.

Tartu lennujaama läbis 233 ja Pärnu lennujaama 169 reisijat, kus 25. mail alustas NyxAir lende Pärnu ja Helsingi vahel. Kihnu lennujaama kasutas maikuus 2 reisijat.

Suvi on lendamise tippaeg, ja Tallinna lennujaam soovitab reisijal tulla kohale vähemalt kaks tundi enne kui lend väljub.

Tasub üle kontrollida sihtriigi nõuded, samuti reisidokumentide kehtivusaeg, teha kindlustus ja vajadusel ka kaitsesüstid eksootilistesse riikidesse reisimisel.

Kaanepilt: Tallinna lennujaam/ Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN