Esmaspäev, 27. mai 2024
Fiat 500 ilmus oma praegusel kujul juba 2007. aastal ja välimuselt ei ole ta sellest ajast palju muutunud. Tänapäevasem “nägu” ja sõitjateruumi lisatud navigeerimisekraan, samuti mõned väikesed detailid siin ja seal on teinud selle auto veidi moodsamaks, kuid see on ka kõik.

Rohkem muudatusi on toimunud tehnika rindel. 16 tootmisaasta jooksul – ja see on tõesti muljetavaldav vanus – on kapoti all olnud erinevaid mootoreid kahesilindrilistest kuni neljasilindristeni 0,9–1,4-liitrise töömahuga. Siin on tõesti, mida valida. Pakutakse isegi 1,3-liitrist diiselmootorit ja elektriversiooni! Võimsus varieerub 69-st kuni 180 hobujõuni Abarthi versioonis, millega mul on samuti õnnestunud sõita.

Fiat 500, Vladimir Niinimäki

Ma ütleksin, et see on auto kõigeks. Selle meelde tuletamiseks võtsin nädalavahetuseks Fiat 500 aastast 2020, millel on 1,2-liitrine mootor ja käsikast.

Fiat 500, Vladimir Niinimäki

Fiat 500-l on minu südames eriline koht. See imeline, armas, mitte tõsine, kuid väga karismaatiline auto oli minu kasutada aasta jooksul. Minu autoajalugu arvesse võttes on see üsna pikk periood. Selle aasta jooksul sai temast elav tõestus selle kohta, et ta sobib kõigeks — alates kaupade transportimisest kuni reisideni põhja.

Auto, mis mulle proovisõiduks anti, sarnaneb paljuski minu kunagise 2008. mudeliaasta autoga. Sama rool, istmed, juhtseadmed. Erinevused on detailides. Siin on panoraamkatus, mis lisab sõitjateruumi õhulisust. Poltrona Frau (kes töötab koos Ferrari, Porsche, Maserati, Alfa Romeo, Bugatti ja paljude teistega) toodetud Pelle Frau nahk on lihtsalt uskumatult meeldiv puudutada. Ja auto klassi arvestades ei valmistanud Beatsi helisüsteem pettumust.

Fiat 500, Vladimir Niinimäki

Kõigi oma eelistega on Fiat 500 endiselt üks turu kõige taskukohasemaid autosid. Selles segmendis võib talle konkurentsi pakkuda vaid Dacia, kuid karismas ületab ta seda kindlasti. Kütusekulu on umbes 6 liitrit linnas, maanteel isegi vähem. Mahutavus on ka hea: kaks täiskasvanut tunnevad end suurepäraselt ja kui vaja, siis mahub ära ka neli inimest. Pagasiruum on väike, kuid kui tagaistmed kokku panna, mahub ära isegi suur last.

Fiat 500, Vladimir Niinimäki

Ja muidugi, Fiat 500 viib teid igale poole. Oma autoga tegin ma edasi-tagasi reisi Tallinnast Nordkappi Norra põhjaosas. Nädala varud toidu, riiete, telgi ja matkavarustuse näol mahtusid autosse suurepäraselt.

Fiat 500, Vladimir Niinimäki

Muidugi on ka miinuseid. Minimaalne võimsus 69 hobujõudu pole alati piisav, juhitavus pole ideaalne ja sõitjateruumi materjalid jätavad kohati soovida.

Fiat 500, Vladimir Niinimäki

Aga ma lihtsalt ei saa olla Fiat 500 suhtes objektiivne — mulle meeldib see auto ja see tekitab ainult sooje tundeid. Iga kord, kui ma teda liikluses märkan, naeratan, sest ta kaunistab linnapilti.

Fiat 500, Vladimir Niinimäki

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN