Teisipäev, 5. detsember 2023
Volkswagen esitleb IAA Mobility messil ulatuslikku tootevalikut nii praegustest kui ka tulevikumudelitest, sealhulgas ka võimalikku GTI järglast.

2027. aastaks kaasab Euroopa suurim autotootja mudelirivisse üksteist uut täiselektrilist mudelit. Sellega on Volkswagenil ette näidata teiste tootjatega võrreldes kõige laiem elektrimudelite valik alates väikeautost hinnaga alla 25 000 euro kuni suure sedaanini.

Edaspidi luuakse sportlikud ja emotsionaalsed GTI-versioonid ka täiselektrilise ID.-perekonna valitud mudelite põhjal. Münchenis IAA Mobility messil esitletakse esmakordselt ID. GTI Concept ideeautot. Auto annab selge ettekujutuse, kuidas Volkswagen hakkab elektrilises tulevikus kasutama kuulsat GTI embleemi.

Volkswagen ID. GTI Concept

Rahvusvahelisel autonäitusel näidatakse esmakordselt automargi uut suunda kõigis valdkondades. Kõrvuti elektriautodega ID. GTI Concept, ID.4, ID.5 ja uus ID.7, jätkab Volkswagen tõhusate sisepõlemismootoriga autodega, nagu uue põlvkonna Passat ja Tiguan. Odeonsplatzi avatud ruumis esinedes näitab Volkswagen, et on avatud suhtumisega automark, kes meeleldi suhtleb messikülastajatega.

“Volkswagen on viimaste kuude jooksul suunda muutnud. Me pakume, mida kliendid soovivad: olgu tegemist elektriliste, sisepõlemismootoriga või hübriidautodega – kõik meie uued mudelid avaldavad muljet tõhususe, intuitiivse kasutamise ja kõrge kvaliteedi poolest. Sel viisil täidame lubadust keskenduda taaskord täielikult klientide vajadustele,” ütles Volkswageni sõiduautode divisjoni tegevjuht Thomas Schäfer.

Esimesena tuleb elektrilisse mudelirivisse ID.7, Volkswageni esimene täiselektriline sedaan avara interjööri ja sõiduulatusega kuni 700 kilomeetrit. ID. GTI Concept ideeautoga näitab Volkswagen IAA Mobility messil esimest korda, kuidas GTI embleem viiakse üle elektrilise liikuvuse ajastusse. Seeriaauto luuakse elektrisõidukite modulaarpaltvormile (MEB) ja kava kohaselt jõuab sõiduk teedele 2027. aastal.

Volkswagen ID. GTI Concept

“Täiuslik kombinatsioon sõidunaudingust ja argikasutusest – seda on GTI embleem tähendanud aastakümneid,” ütles Schäfer. “ID. GTI ideeautoga toome GTI DNA elektriajastusse. See on jätkuvalt sportlik, tehnoloogiliselt eesrindlik ja kättesaadav, kuid nüüd on lisandunud uus käsitlus homsest maailmast: elektriline, täielikult ühenduvuses ja erakordselt emotsionaalne. Selles mudelis moodustavad sõidunauding ja jätkusuutlikkus täiusliku paari. GTI embleemil on koht tulevikus nii meie margi kui ka fännide jaoks. Volkswageni sportauto elektriajastul on sobiv ka argisõitudeks: 100 protsenti elektriline ja 100 protsenti emotsionaalne.”

Volkswagen ID. GTI Concept

Hiljemalt 2033. aastast toodab Volkswagen Euroopas üksnes elektrisõidukeid. Sinnani on tõhusate sisepõlemismootoritega mudelitel jätkuvalt oluline osa mudelirivis. Tulevikus keskendub Volkswagen peamiselt edukatele põhimudelitele nagu Golf, T-Roc, Passat ja Tiguan.

IAA Mobility messil on külastajatel võimalus lähemalt tutvuda uue põlvkonna Passati ja Tiguaniga. Mõlemast mudelist on ka pistikhübriidversioonid, mis põhinevad edukal modulaarplatvormil MQB. Pistikhübriidide sõiduulatus puhtalt elektri jõul on umbes 100 kilomeetrit ja need võimaldavad alalisvooluga kiirlaadimist laadimisvõimsusega kuni 50 kW. “Uue Tiguani ja uue Passatiga toome MQB paltvormi oma klientideni parimal võimalikul moel. Teeme oma sisepõlemismootoriga mudelite viimase põlvkonna kõigi aegade parima,” ütles Schäfer.

Viimaste nädalate ja kuude jooksul on Volkswagen liikunud ACCELERATE strateegia rakendamise suunas, mille juurde kuuluvad ka kõigile kättesaadavad liikuvustooted. 2026. aastal laieneb margi mudelivalik nn. esimese auto ostjate segmenti mudeliga ID. 2all – see on elektriauto, mis maksab vähem kui 25 000 eurot.

Volkswagen ID.2all
Autor: Ingo Barenschee/Volkswagen

Uus on ka Volkswageni disainikeel, mis toetub kolmele sambale: stabiilsus, meeldivus ja põnevus. Interjööris keskendutakse kõrgekvaliteedilisele väljanägemisele ja intuitiivsele kasutajakogemusele. Tarkvara- ning info- ja meelelahutussüsteemi arenduste osas võtab Volkswagen kõigi mudelite juures kasutusele uuendused, kaasa arvatud nutika IDA häälassistendi, suuremad ekraanid ja liitumispõhised teenused näiteks navigatsiooni puhul.

Messil toimuvad ka paneeldiskussioonid, mis keskenduvad peamiselt sotsiaalteemadele. Imelda Labbé, kes on juhatuse liige müügi, turunduse ja järelmüügi alal, kohtub teisipäeval mitmekordse paraolümpia kuldmedalisti Verena Bentele ja teiste külalistega, et arutada mitmekesisuse ja kaasatuse üle. Kaasatus mängib olulist osa kõigis Volkswageni tegevustes IAA messil. Nii messi väljapanek kui ka Odeonsplatzi avalik ruum on ligipääsetavad ratastoolis. Viipekeele tõlk on kohal kõigil Odeonsplatzi sündmustel ning vaegnägijatele korraldatakse eraldi ekskursioone messistendis.

“Odeonsplatzi avalik ruum on näide, kuidas me viime ellu mitmekesisuse ja kaasatuse põhimõtteid. Nagu meie nimigi ütleb, oleme automark kõigile inimestele. Nii peabki olema meie eesmärk võtta maha nii palju tõkkeid kui võimalik, et saaksime suhelda nii paljude inimestega kui võimalik. Üksnes sellisel viisil saame teada, mida kliendid meilt soovivad sellistes valdkondades nagu autode disain ja kasutamine,” ütles Labbé.

Fotod: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.