Esmaspäev, 15. juuli 2024
Pikapidel ja maasturitel on väga huvitav ajalugu – utilitaarsed väiksed veoautod ja igalt poolt läbi sõita suutvad autod on enamjaolt muutunud elustiilitoodeteks.

Sellised masinad nagu Dodge Ram, VW Amarok, Ford Ranger, Jeep Gladiator – need on pikapid, mille omanikud võivad uhkust tunda üsna stiilse auto üle, mis räägib omaniku eest.

Kuid kui maasturid on muutunud luksuslikumaks ja mugavamaks ning utilitaarse ja lihtsa maasturi leidmine muutub üha keerulisemaks (Jimny sobib nendesse kriteeriumitesse täielikult), siis utilitaarse pikapi leidmine on lihtsam. Valik on olemas – Mitsubishi L200, Nissan Navara, Toyota Hiluxi baasversioonid. Ja tänane kangelane – Isuzu D-Max, üks taskukohasemaid pikappe Eesti turul.

Isuzu D-Max

Jah, kõige tagasihoidlikuma hinnaga saate nelikveo, aeglusti, 1,9-liitrise diiselmootori ja 165 hobujõudu. Minu proovitud versioonil oli automaatkast, kuid on võimalik paigaldada 6-käiguline käsikast. Ja võib-olla oleksin eelistanud just seda – see automaat oli liiga mõtlik, nagu oleks saabunud 2000ndate keskpaigast.

Isuzu D-Max

Kuid utilitaarsetest pikapidest võib sündida mida iganes – alates tagasihoidlikust tööhobusest kuni kardetud maasturini. Ja see Isuzu – nagu lihtne ja pretensioonitu seljakott, mis tuleb appi igas olukorras. Testi ajal otsustasin läbida ühe tee, kus ma testin kõiki maastureid.

Isuzu D-Max

Sel korral oli seal umbes 0,5 meetrit lund, mille all oli liiv. Kuid hoolimata sellest sai Isuzu kõigi raskustega probleemideta hakkama. Ja see on üks D-Maxi suurimaid eeliseid – sa ei muretse tema pärast, sest ta loob väga tugeva ja lihtsa auto tunde.

Isuzu D-Max

Kuid kahjuks pole kõik nii suurepärane. Hoolimata kõigist D-Maxi voorustest on sisemüra häirivalt palju. Võimalikuks pettumuseks võivad osutuda odavad siseviimistlusmaterjalid, kuid teisest küljest pole tunnet, et auto oleks halvasti kokku pandud. Kui aga kavatsete D-Maxiga sõita rohkem kui 300 kilomeetrit, on parem muusika või kaaslane kaasa võtta, sest mootorimüra teiste helidega matta on äärmiselt raske missioon.

Isuzu D-Max

Kuid siiski on D-Maxil potentsiaali saada elustiiliautoks. See võib olla ideaalne valik maastikusõiduki ehitamiseks jahiks, kalastamiseks või lihtsalt safariks. Kui otsite lihtsat ja mitmekülgset pikapi, siis D-Max on teie valik. Lõppude lõpuks, nagu teate, on kõige lihtsamad asjad mõnikord parimad.

Andmeid, varustust ja hinnakirja saab lähemalt vaadata siit.

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN