Reede, 14. juuni 2024
Harva ootan pereautoga sõitmist sellise ärevusega. Peugeot 508 puhul oli tegu ootusärevusega – eelmisel aastal jäi proovisõit tegemata, kuid sel aastal sain lõpuks kätte auto, mida nimetan pere Batmobiiliks.

Muidugi ei oota ma, et istun pereliikur-Lamborghinisse ja lendan sellega päikeseloojangusse. Prooviautos on 1,5-liitrine diisel – väga paljud enam diislit ei pakugi! Kuid selle näitajaid sa tõenäoliselt baaris uhkusega sõpradele ei mainiks. Vähemalt mina ei teeks seda.

Peugeot 508, Vladimir Niinimäki

Üldiselt tundub Peugeot’st rääkimine üsna ebavajalik – seda tuleb kogeda. Ma peaaegu näen, kuidas teie näole ilmub naeratus. Kogeda “Peux-i”? Aga ma olen kindel, et alles pärast selle rooli istumist mõistate, millistest kõrgetest tunnetest prantslased räägivad.

Peugeot 508, Vladimir Niinimäki

Auto on üllatavalt… kompaktne. See embab sind igast küljest ja muutub justkui sinu ülikonnaks – pärast üsna pikka istme reguleerimist sulandun sellega üheks tervikuks. Kuigi tegu on universaaliga, ei hiilga see suure ruumiga tagaistmel ega pakiruumis, kuid mahutan sinna ikkagi oma Ikea kastidest koosneva pagasi. Hiljuti proovitud vaat et väikese korteri mõõtu Superbiga võrreldes on 508 siseruum kohandatud reisijate suuruse järgi.

Peugeot 508, Vladimir Niinimäki

Sõidan käänulisel teel kuskil Läti maapiirkonnas. Põllud vahelduvad üksteisega, tee lookleb ees ja ma järgnen sellele, Peugeot järgib iga mu käeliigutust, korrates tee kurve. Võib-olla ütlen nüüd raskesti seeditava arvamuse, aga olen veendunud, et Peugeot on hetkel üks parimaid esiveoliste juhile suunatud autode tootjaid. Ja ma räägin tavalistest, igapäevastest autodest, mitte võimsatest Hyundai N-idest või Honda Type R-idest.

Peugeot 508, Vladimir Niinimäki

Ja kui 508 juhitavus ja “sportlikkus” mingil hetkel ära tüütab, võid lihtsalt sellega kruiisida, panoraamkatuse avada ja lasta Focal muusikal oma maagiat ja meeleolu luua. Selles mõttes suudab auto olla veidi universaalsem.

Peugeot 508, Vladimir Niinimäki

Jääb vaid üks asi, mis mulle täielikult arusaamatuks jääb – turul positsioneerimine. 35-50 tuhande euro eest jääb see samasse hinnaklassi kui Škoda, kuid need on oma vaimult täiesti erinevad – perele mõeldud rahulik Škoda ning väga nõudlik Peugeot. Justkui oleks tal mugavam BMW seltskonnas, kuid see on teine liiga. Ja tundub, et lõpuks jääb Peugeot üsna huvitavasse seisu, justkui konkurentidest veidi kõrvale jäädes.

Peugeot 508, Vladimir Niinimäki

Kokkuvõttes sai Peugeot mu edetabelis 53 punkti. Ta sattus samale pulgale Mazda MX-30 R-EV-ga ja kogus veidi rohkem punkte kui Mercedes-Benz C-klass, edestades seda juhirõõmu osas. Tema kõrval nimekirjas on Mini Cooper 3-Door, mis minu arvates peegeldab täielikult auto vaimu.

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN