Neljapäev, 25. juuli 2024
Renault esitles ajakirjanikele äsja uut universaalkerega Renault Talismani, mis jõuab Eesti autoturule sel suvel. Esitlus toimus Jõelähtme valla kitsastel üles-alla looklevatel kurvilistel teedel. Ajakirjanikud said proovida nii bensiini- kui diiselmootoriga autosid. Lisaks tippvarustuses Initiale’le toodi proovimiseks ka spetsiaalselt Eesti jaoks mõeldud varustuspaketiga Talismani Premium eriseeria.

“Universaalkerega Talisman on loomulik järg aasta tagasi esmaesitletud sedaankerega Talismanile. Talismani disainides rõhutasime tasakaalus proportsioone, elegantset profiili ja kõrget vööjoont – et auto mõjuks visuaalselt pikema ja laiemana.”

Pöörake tähelepanu detailidele: tagumises osas tõusev aknajoon ja katusekaar, mida ilmestavad reelingud ja mis lõpeb pika ülaspoileriga. Uue mudeliversiooni kujustuses panime rõhku dünaamilisusele ja funktsionaalsusele, mis on universaalkerega autode peamised argumendid,” ütles Renault’ korporatiivdisaini asepresident Laurens van den Acker.

Universaalkerega Renault Talismani välismõõtmed on sedaani omadele sarnased. Pikkus on 4,86 m (1 cm pikem kui sedaanil), laius 1,87 m, kõrgus ei ületa 1,46 meetrit. Pikk teljevahe (2,81 m) tagab palju ruumi nii reisijatele kui ka pagasile. 1,61-meetrine rööbe ees ja taga annab mudelile soliidse väljanägemise.

[huge_it_gallery id=”190″]

MADALA LAADIMISAVAGA PAKIRUUM

Renault Talismani pakiruumi maht on peaaegu 1700 dm3. Mahuka pakiruumi laadimiskõrgus on 571 mm ning ava laius 1075 mm. Automaatne tagaluuk avaneb ja sulgub käsi kasutamata – tagumise kaitseraua all tuleb vaid jalga liigutada. Renault’ Easy Break süsteem võimaldab pakiruumis asuvate linkide abil tagumise istme seljatoe hõlpsalt alla klappida.

Uue universaalkerega Talismani pakiruumi maht kuni katteni on 572 dm3 (VDA) ning maksimaalne laadimissügavus on 1116 mm. Kui tagumiste istmete seljatoed alla klappida, kasvab laadimissügavus 2010 mm-ni ja maksimaalne maht peaaegu 1700dm3-ni (VDA).

ABC Motors reklaam

SALONG OMAS SEGMENDIS ÜKS RUUMIKAMAID

Universaalkerega Renault Talismani salong on ruumikas ning vaeva on nähtud erinevate panipaikade funktsionaalsusega. Suur osa uudismudeleid kannatab kas nende vaesuse või väiksuse käes; Talismani puhul – tundub esmapilgul – on sellest moehaigusest üle saadud:

– pearuum: ees 902 mm ja taga 886 mm (sedaaniga võrreldes +30 mm)
– sõitjateruumi laius ees küünarnuki kõrgusel: 1512 mm
– külluslik põlveruum taga: 262 mm
– kindlalaeka maht: 8 liitrit
– 4,6-liitrised ukselaekad ees, 2-liitrised taga
– panipaik keskmise käetoe all
– EDC käigukastiga versioonil samas külmkapifunktsioon
– kaks topsihoidjat
– äriklassi istmed ja sõiduasend

Renault_76968_global_en

ISTMED ON MÕELDUD INIMESTELE

Universaalkerega Renault Talismani juhiiste nihkub juhi sisenemisel automaatselt 50 mm tahapoole (elektriliste istmetega versioonidel). Kui juht on kohale asunud, liigub iste esialgsesse positsiooni.

Esiistmete tagumised küljed on valmistatud pooljäigast, vastupidavast ja kergest materjalist, kasutatud on uut Cover Carving tehnoloogiat. See innovatsioon annab disainivabaduse ja kvaliteeditunnetuse, lisab taha 3 cm täiendavat põlveruumi ning kaalub 1 kg vähem kui plastikust katted, mida harilikult istme tagumiste osade juures kasutatakse.

Renault eesmärk oli pakkuda oma klassi kõige mugavamaid istmeid, nii võeti universaalkerega Talismani esiistmete loomisel eeskujuks lennukite äriklass. Tulemuseks on istmed, mis on piisavalt suured ja ergonoomilised; millel on 10 seadistust ja kuni 6cm pikendatav istmepadi.

Nimmeosa jaoks on eraldi neli elektrilist seadistust, peatoed on kuues suunas liigutatavad. Istmepadjad ja seljatoed on soojendusega. Istmetel on ventilatsioonifunktsioon ning massaaživõimalus ja kuni kuue sõitja seadete mälu.

60/40 jaotusega tagumise istme seljatoed on valmistatud eri tihedusega vahtudest ning olemas on ka nn suusaluuk ehk läbilaadimise võimalus. Kahel välimisel tagaistmel on pööratavad peatoed, mida saab juhi nägemisvälja parandamiseks eemaldada.

D SEGMENDI POPULAARSUS EUROOPAS KASVAB

D-segment, kuhu universaalkerega Renault Talisman paigutub, on Euroopas populaarsust kasvatamas. 2015. aastal kasvas D-segmendi sõidukite müük 16%. Ühtlasi on universaalid just Euroopas kõige populaarsemad, nende arvele läheb oma segmendi kogumüügist enam kui kolmandik ehk ligi 630 000 sõidukit.

Talismani disain on toonud Renault’le mitmeid auhindu. Veebruaris, Pariisi autonäitusel pälvis Talisman aasta ilusaima auto auhinna ning Renault korporatiivdisaini asepresidendi Laurens van den Ackeri tööd tunnustati disaini peaauhinnaga. Mais Autocar Awards 2016 üritusel valiti Laurens van den Acker Aasta Disaineriks.

RÄÄGIME HINNAST

Universaalkerega Renault Talisman on omas segmendis üks soodsama hinna-kvaliteedisuhtega universaale. Ja ehkki esitlusel tuli korduvalt jutuks Talisman Renault Laguna järeltulijana, siis tegelikkuses seisab auto eelkäijate pärandist mitu sammu tulevikus; uuel platvormil, kaasaegses varustuses ja disaini keeles kõneledes.

Kes ütles, et Talisman sarnaneb VW Passatile? Vaadake uuesti. Seda, et Passat on Talismani konkurent, võib uskuda. Eestis ongi selle auto kaks põhikonkurenti VAG grupi embleemiga: lisaks Passatile ka Škoda Superb. Preemiumklassist allatulijate jaoks pruugib Talisman meeldida juhul kui Volvo V90 kalliks jääb mingil põhjusel. Nagu maaletooja esindaja ütles, sellist “trepist teadlikult kukkumist” on Eestis esialgu veel vähe. Muidugi, meil pole automaksu… esialgu.

Igaüks võib hinnakirja ja varustuse loetelu ise lähemalt uurida. Eesti jaoks kokku pandud Premium eriseeria universaal sisaldab kõike seda, mida eestlased tahavad – talvepaketist telefonilaadijani. Ja hinnad algavad 26 990 eurost. Kui tahta aga kõige lihtsamat, baasvarustuses Talismani, tuleb välja käia 23 690 eurot.

Renault Talisman

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Hind on hea ja autol pole üldse viga. Esimene lühike proovisõiduring 1.6-se, 160 -hobujõulise diisliga pani kõrvale võrdlusena igatsema 1.6st turbobensiinimootorit.

Diisli saatus on teadmata 2017. aastast muutuvad Euroopa Liidu normid taas rangemaks – ühel hetkel pruugid end leida maksuvaakumist, kus, selle eest, et omada pealtnäha ökonoomsemat ja kergema astumisega diislit, pead end lihtsalt emaseks (isaseks) maksma. Praeguste hindade juures hakkab diiselmootor end ära tasuma kuskil 30 000 km aastase läbisõidu juures. Milleks siis rabeleda…?

Mugavuse osas on Renault küll kõvasti ameeriklastelt snitti võtnud. Talisman kõigub õige tasakesi teel, juht uneleb roolis… muss kaigub kõlaritest mõnusalt kõrva ja tähelepanu kipub rohkem teeäärsetele lammastele ja vähem spidomeetrile… Õnneks pole kellasid rooli taga vajagi kogu aeg jõllitada, piisab pilgust HUDile ja kõik saab selgeks. Sõnaga, mõnus, rahulik kulgemine; ja lähiajal kavatseme sellest pikemalt ja põhjalikumalt kirjutada.

Loe lisaks ja registreeru proovisõidule siin või siin
Vaata Talismani varustust ja hinnakirja

Allikas: Renault, pildid: Vallo Kruuser

Moodne ja galantne suhteekspert Renault Talisman

KOMMENTEERI SIIN