Kolmapäev, 12. juuni 2024
Alates tänasest kuni suve lõpuni pakub ERGO kindlustus asendusauto asemel jalgratast, mis jääb autoomanikule päriseks. Jalgratta saavad valida ERGO kaskokindlustuse kliendid, kelle auto on õnnetuse järel remondis vähemalt viis päeva.

„Palju rohkem Eesti elanikke võiks liiklusvahendina eelistada jalgratast ja seda eriti suvel. Jalgratas on tervislik ja keskkonnasõbralik valik, lisaks jõuab rattaga linnas liigeldes sageli kiiremini kohale kui autoga. Jalgrattaalgatusega tahame anda oma panuse, et hoida loodust ning pakkuda autoomanikele keskkonnasõbralikumaid lahendusi,“ ütles ERGO sõidukikindlustuse riskijuht Mikko Pilt.

Pilt lisas, et kuigi jalgratas on suvel mugav ja kiire liiklusvahend, siis näiteks Tallinnas sõidab rattaga igapäevaselt kõigest mõni protsent linnaelanikest. Seda on Pilti sõnul kordades vähem, kui näiteks naaberlinnas Helsingis. Kampaania eesmärk on populariseerida jalgratast kui head alternatiivi autole.

Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel kasutab autot 74% Eesti 18-64-aastasest elanikest. ERGO kahjukäsitlusstatistika kohaselt vajab kindlustusjuhtumis osalenud autoomanikest asendusautot 35% ja keskmiselt kasutatakse asendusautot seitse päeva.

Möödunud suvel valis iga viies ERGO klient asendusauto asemel jalgratta. „Kui keskmiselt sõidetakse asendusautoga 50 kilomeetrit päevas, siis ainuüksi tänu nendele autoomanikele, kes valisid eelmisel suvel asendusauto asemel jalgratta, säästeti auto remondiperioodil kokku suisa 3750 kilomeetrit. See omakorda tähendab, et õhku paisati ligi 480 kilogrammi vähem süsinikdioksiidi,“ rääkis Pilt.

Asendusauto asemel jalgratast pakub ERGO kindlustus koostöös Hawaii Expressiga kõikidele eraisikutest kaskokindlustuse klientidele, kelle sõiduk viibib paranduses vähemalt viis päeva. Kampaania kehtib suve lõpuni või kuni rattaid jagub. Kampaaniatingimustega saab lähemalt tutvuda siin.

Foto: Andres Raudjalg

KOMMENTEERI SIIN