Laupäev, 15. juuni 2024
Eesti naismootorratturid on juba 18 aastat ametlikult 1950ndatel Ameerika Ühendriikidest alguse saanud ning nüüdseks 24 riigis tegutseva rahvusvahelise naismootorratturite ühingu WIMA (Women’s International Motorcycle Association) liikmed. WIMA Estonial oli tänavu au võõrustada “wimakaid” üle ilma. Suurejooneline üritus pakkus elamuse mii korraldajatele kui osalejatele.

Üle maailma naisi ja mootorrattaid ühendav WIMA International Rally tõi Eestisse ligi 200 mootorrattanaist, kes veetsid siin nädala ja nautisid WIMA Estonia kui küllakutsuja kokkupandud programmi.

Pühapäevast, 16. juulist kuni laupäevani, 22. juulini Lääne-Virumaal Jäneda Külalistemajas toimunud Rally mahutas väga palju erinevaid tegevusi: igal õhtul oli Jäneda Musta Täku Talli kutsutud esinema mõni kohalik artist, ja tehti tutvumistrette lähedal asuvatesse mõisatesse.

Üle said vaadatud Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaik ja pealinn Tallinn, osaleda loodusretkel Kakerdaja rappa, BMW mootorrattasõidukoolitustel ning orienteerumisvõistlusel, mis muuhulgas viis naismootorratturid Viinistu Kunstimuuseumisse ning Käsmu Meremuuseumisse.

Reedel korraldasid vinged naised mastaapse paraadi Jänedalt Rakverre. Siinkohal tahakski tänada Rakvere Teatri supervastutulelikku meeskonda, kes lubas tsiklistidel linnuse külastamise ja linnaga tutvumise ajaks asetada oma rõivad ja kiivrid teatri garderoobi.

Samuti täname sõpru Eesti Motomatkajate Klubist ja Bikers to Estonia MTÜst, kes aitasid paraadi ohutult läbi viia.

Tagantjärele võib öelda, et külalised ahmisid endasse kõike, mida Eestil neile pakkuda oli: kiideti sõbralikke inimesi, kauneid loodusvaateid, imeilusat mõisakultuuri, Tallinna põnevat vanalinna, Kaie Segeri ülipopulaarset line-tantsu koolitust ning lõbusat muusikaprogrammi, mille raames astusid üles näiteks Svjata Vatra, Kirsipuu, Kasesalu ja BeatBand, Sulliwan & Clint, Freddy Tomingas & the Riff.

Väga suurt huvi näidati üles ka niinimetud eelralli osas, mis toimus Kihnu saarel ja tutvustas sealset saarekultuuri ning loomulikult kangeid saare naisi külgkorvidega mootorratastel.

Kihnu reisist võtsid osa peaaegu pooled rallil osalenutest. Enamik külalisi olid Eestis esimest korda ning loomulikult avaldas neile muljet ka see, Lääne-Viru maavanem Marko Torm isiklikult ei pidanud paljuks avaõhtul naisi tervitama tulla.

Lisaks toimus Rally raames ka traditsiooniline Naiste Päev, mida WIMA Estonia korraldas koos Maanteeametiga juba neljandat korda.

Seekord ühendati kaks toredat sündmust ning pealkirja all „Liiklusohutus meil ja mujal“ aset leidnud seminaril rääkisid oma kogemustest ning liikluse eripäradest erinevatel maadel Jaapani, USA, Inglismaa ja Eesti naised.

Statistikat ka. Esmakordselt Eestis toimunud “wimakate” kokkutulekul olid koos motonaised 14 riigist: Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Hollandist, Austriast, Curacaolt, Inglismaalt, Prantsusmaalt, Poolast, Ameerika Ühendriikidest, Jaapanist, Austraaliast, Šveitsist ja Eestist.

Aitäh kõigile, kes nõu ja jõuga aitasid WIMA Estoniat esimese sellise suurejoonelise (ja külaliste sõnul suurepärase!) kokkutuleku korraldamisel!

Vaata rohkem WIMA Estonia Facebooki lehelt

This slideshow requires JavaScript.

Fotod: Hannes Arus

KOMMENTEERI SIIN