Neljapäev, 28. märts 2024
Eile tuli Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) Soomes Vantaas peetavatel juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel 65cc klassi maailma karikavõitjaks.

Lucas Leok võitis mõlemad oma klassi sõidud. Mõlema sõidu stardivõidud võttis aga Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes ütles, et see oli tema suur unistus ja noor sõidumees läkski seda eesmärki võistlusel püüdma. Stardikoha valiku kohta ütles Lustus, et valis stardipuu taga lihtsalt koha, mis tundus hea ning tundus, et see valik läks ka täppi.

Enri Lustus Holeshoti auhinnaga

Esimene sõit õnnestus Lucas Leokil täiuslikult, ta läks kohe alguses juhtima ja sõitis välja turvalise edu konkurentide ees, lõpetades teise koha saanud Viktor Leppäla (Soome) ees 33-sekundilise eduga, kolmas oli austerlane Moritz Enecker.

Teise sõidu start nii hästi ei läinud ning juhtima pääsemiseks pidi Lucas rohkem tööd tegema. Paar ringi juhtis sõitu ka väga hea stardi teinud Aston Allas (KTM, RedMoto Racing), kuid ta kukkus finišihüppe järgses kurvis, ei saanud tsiklit kohe käima ning pidi Lucase endast mööda laskma, lõpetades sõidu 12. kohal. Esimeses sõidus oli Allas kuues ja kokkuvõttes sai ta kaheksanda koha.

„Olen palju treeninud ja nüüd on näha, et see tasus end ära,“ ütles Lucas, kes oli alles eelmisel aastal osalemiseks liiga noor ja oma tänase saavutuse üle üliõnnelik. Teises sõidus edestas Lucas austerlast Ricardo Bauerit 37 sekundiga, kolmas oli hispaanlane Jorge Salvador.

Kokkuvõttes saavutas Lucas Leok maksimaalse 50 punktiga maailma karikavõistluste võidu, teine ja kolmas olid austerlased Bauer (36 p) ja Emecker (33 p). Üks tänase päeva eestlastest üllatajaid Marten Raud (Husqvarna, Viljandi Motospordiklubi), kes oli esimeses sõidus neljas ja teises seitsmes, jäi vaid 1-punktilise kaotusega neljandaks. Enri Lustus lõpetas esimeses sõidus 12. ja teises 24. kohal ning kokkuvõttes 19. kohal; Leslie Puller (Husqvarna, Pärnu Motoclub) jäi kokkuvõttes 29ndaks.

Tristen Mardo

85cc klassis tegi eestlastest suurepärase tulemuse Tristen Mardo (KTM, KTL Racing Klubi), kes tuli Vantaast koju kokkuvõttes ülikõrge viienda kohaga. Ta oli esimeses sõidus kuues ja teises kümnes ning kogus päeva kokkuvõttes 26 punkti. „Teise sõidu väike kukkumine jäi natuke kripeldama ja start oleks võinud parem olla, aga muidu olen väga rahul,“ kommenteeris Mardo pärast sõitu.

Eestlastest olid Travis Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) veel 14. (sõitudes 15. ja 14. koht) ja Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing) 20. (sõitudes 17. ja 16. koht). Maailmameistriks krooniti hollandlane Gyan Doensen, kes võitis mõlemad võistlussõidud.

125cc klassis pääsesid eestlastest finaali Sebastian Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes sai 26. koha (sõitudes 30. ja 25.), ja Tristan Uiga (KTM, KTL Racing Klubi), kes oli 28. (sõitudes 26. ja 27.).

Meeskonnaarvestuses sai Eesti 32 punktiga viienda koha, võitis USA. Aukus, soontega, füüsiliselt väga kurnaval liivarajal tulid noored eestlased maailma tippkonkurentsis võistlemisega suurepäraselt toime.

Fotod: Igor Tšeskidov