Reede, 14. juuni 2024
Täna esitleti Ülemiste Citys uut Range Rover Sporti. Briti luksusmaasturi kolmas põlvkond pakub jätkuvalt kõike seda, mis varem – lihtsalt paremini.

Täispika nimega Land Rover Range Rover Sporti esimest põlvkonda esitleti juba 2005. aastal, teist 2013. aastal ja nüüd on järg kolmanda käes. Selle mudeli alustaladeks on alati olnud maastikkusuutlikkus, sportlikkus ja luksus ning kolmandal põlvkonnal neist puudu ei tule.

Range Rover Sport 2023

Disaini osas on samuti pärandile truuks jäädud – klassikaline väike-telliskivi-suure-peal kerekuju on jälle pisut ümaramaks tahutud, kuid üldilme on jõuline. Ülendid on lühikesed, mõned butafoorsed disainielemendid kapotil ja külgedel viitavad mudeli minevikule, näiteks varem esitiiva küljel paiknenud õhuvõtuavale.

Sõitjateruum mõjub minimalistlikult, erilist rõhku on pandud mürasummutusele – ka aktiivsele. Rattakoobastes paiknevad kõlarid tuvastavad välismüra ja selle sageduse, kõlarid aga mängivad selle vastasfaasi. Kuna ka mootorinoot on pigem rafineeritud, siis erinevate sõidurežiimidega on soovijatel võimalik seda siiski ka sõitjateruumi tagasi tuua – paraku peamiselt kõlarite kaudu.

Range Rover Sport 2023

Mootoritest rääkides – kapoti alla jõuavad neli erinevat mootorivalikut mitmes eri maitses, mis peaksid meie turu vajadusi rahuldama. Diisleid tuleb kolm, kõik põhinevad kolmeliitrisel turboga ridakuuel ja on elektriliselt abistatud, pakkudes 250-350 hj ja 600-700 Nm pöördemomenti. Bensiiniga poolhübriide tuleb üks: kolmeliitrine turboga ridakuus pakub koos elektriga kokku 400 hj ja 550 Nm.

Range Rover Sport 2023

Bensiinimootoriga pistikhübriide tuleb kaks, mõlemad samuti kolmeliitrised turboga ridakuued, mis pakuvad kas 440 või 510 hj ja 620 või 700 Nm pöördemomenti. Kõige suurem pakutav mootor on 4,4-liitrine V8, millel lausa 530 hj ja 750 Nm. Kuigi ametlikku infot veel pole, võib eeldada, et millalgi lisandub ka SVR. Jõunumbreid võib ennustada selle põhjal, mis 4,4-liitrisest seni välja võetud on, ning tõenäoliselt alla 600 hj SVR ei paku. Tagasi mootorinoodi juurde tulles – loota võib, et selle mudeli puhul saab ka füüsilise klapiga väljalaske, mis pisut rohkem häält teha lubab.

Kõik Range Roverid on loomulikult nelikveolised, nüüd aga ka nelikroolimisega. Harjumuspäraselt keeravad tagarattad väikestel kiirustel manööverdamisvõime parandamiseks esiratastega vastupidises, kiiremini sõites aga stabiilsuse heaks samas suunas. Tagarattad suudavad pöörata kuni 7,3 kraadi ning tänu sellele on 2,6-tonnise (alates!) koljati pöörderaadius vaid 11 meetrit.

Range Rover Sport 2023

Kuigi enamus ostjaid tõenäoliselt oma RR Sporti maastikule ei vii, on tavapärast 216 mm sõidukliirensit võimalik õhkvedrustuse toel kergitada kuni 274 mm-ni, mis tähendab 30-kraadist peale- ja mahasõidunurka. RR Sport suudab läbida ka kuni 90-sentimeetrist veetakistust.

Proovisõiduvõimalust tuleb paraku üpris kaua oodata – esimesed demoautod jõuavad meile alles järgmise aasta esimeses kvartalis. Hinnakirja leiab siit.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN