Esmaspäev, 15. juuli 2024
Juuni alguses möödub 110 aastat esimesest Tallinnas aset leidnud mototsiklettide 50 versta võidusõidust. Toona anti start Russalka juurest ja sõit läks mööda Narva maanteed.

Distantsi pikkuseks oli 50 versta ehk 53,34 km. Esikoha võitis spordiseltsi liige Eric ajaga 1 tund 12 minutit ja 30 sekundit, keskmiseks kiiruseks saavutas ta 44 km/h. Aeg on edasi läinud ja muutunud on nii masinad kui ka teeolud.

Saabuval laupäeval, 3. juunil alustatakse ajaloolise võidusõidu tähistamist väljanäitusega Rotermanni kvartalis kell 12. Esimene võistleja saab stardi kell 14 ja stardiintervall on 30 sekundit.

Mototsiklettide 50 versta võidusõit 2023

Sõit kulgeb marsruudil Roseni – Ahtri – Reidi – Pirita tee – Kloostrimetsa tee – Pärnamäe tee – Muuga tee – Kallavere tee – Maardu tee – Orumetsa – Keemikute – Kallavere-Ülgase tee – Rebala – Kiriku tee – Jõelähtme-Kemba tee – Kaberla-Kaberneeme tee – Kiiu-Kaberneeme tee – Kuusalu-Valkla tee – Sadama tee.

Finiš on Salmistu sadamas, kus kell 15.30-17.30 toimub vanamootorrataste väljanäitus. Kohapeal saab arutada teemadel: kas tossav vanamootorratas on äge või suur saastaja ning miks mootorrataste maksustamisest midagi kuulda pole. Sõitvatele mootorratturitele saab ka enne Salmistusse jõudmist tee ääres lehvitada.

Registreerimine toimub alates 8. maist kuni 1. juunini 2023 meili teel unicmoto@unic-moto.ee, Unic-Moto foorumis või telefonil +372 502 8826. Võistluse juhend ja täpsem info on siin, Facebooki üritus aga siin.

Tekst ja pildid: Unic-Moto/Andrus Lüüding

KOMMENTEERI SIIN