Neljapäev, 30. mai 2024
Eesti kütusemüüja Olerex ostab valdusfirma Aqua Marina kaudu järjekordse tanklaketi Lätis, omandades 45 Latvijas Nafta kaubamärgi all tegutsevat tanklat.

See on juba neljas tanklakett, mille Olerex viimase kahe aasta jooksul Lätis omandab. Olerex sisenes Läti kütuseturule 2021 aasta augustis KOOL Latvija tanklate ostuga ning võttis seejärel 2022 aastal üle Gotika Auto ja Metro jaamad.

“Latvijas Nafta jaamade ülevõtmine on järgmine samm meie pikaajalises arengukavas ehitada üles juhtiv tanklakett Lätis,” ütles Aqua Marina juhatuse liige Antti Moppel Riias.

Ta tänab läti kliente ja lubab laienemisega jätkata, viidates, et kõigist arendustest on praeguseks toimunud vaid murdosa.

“Latvijas Nafta on üks vanimaid kaubamärke Läti kütuseturul. Oleme läbi käinud pika tee taasiseseisvunud Läti esimestest bensiinijaamadest kuni tänapäevase tanklaketini, ja anname nüüd teatepulga üle Olerexile, kes jätkab meie loodu kasvatamist ja edasiarendamist,” selgitas Latvijas Nafta tanklaketi omanikfirma East-West Transit nõukogu liige Ringolds Mencens tehingu tagamaid.

Latvijas Nafta tanklates on juba aastaid kehtinud Olerexi rahvusvaheline kütusekaart ja klientide arvukusest on seega ülevaade olemas. Ülevõtutehingu tulemusena katavad Olerexi tanklad kogu Läti. Esimeses etapis ühtlustatakse kliendiprogrammid, senised lepingud jäävad kehtima ja tanklad jätkavad esialgu tegutsemist Latvijas Nafta kaubamärgi all. Tehing vajab jõustumiseks Läti Konkurentsiameti nõusolekut.

1994. aastal alustanud Olerexil on Eestis 100, Leedus 5 ja Lätis 35 KOOL-nime kandvat teenindusjaama. Üle Euroopa, sh Ukrainas ja Kasahstanis on 2000 jaama, kus kehtib ettevõtte rahvusvaheline krediitkaart.

Kaanepilt: Olerex

KOMMENTEERI SIIN