Reede, 19. aprill 2024
BMW tegevjuht Oliver Zipse hoiatab, et maailm ei ole veel valmis täielikult sisepõlemismootoreid hülgama.

Kuigi BMW töötab samuti oma mudelivaliku elektrifitseerimise kallal, ei ole tootja erinevalt paljudest teistest seadnud tähtaega, mil elektrile täielikult üle minna. Veelgi enam, Zipse sõnutsi ei pruugi liiga kiire üleminek üldsegi keskkonnale kasulikuks osutuda.

“Sisepõlemismootorid on jätkuvalt kõige suurema turuosaga, ja seda nii Saksamaal, Euroopas kui kogu maailmas. Enne, kui midagi nii lühikese aja jooksul kaotada, tuleb väga hästi mõista pikemaajalisi tagajärgi. Hetkel ei paista kiirustamine kasulik ei kliimale, tarbijatele ega kellelegi teisele,” sõnas Zipse väljaandele Automobilwoche.

BMW on sisepõlemismootorite vajalikkuses nii veendunud, et alustatud on täiesti uue põlvkonna mootorite arendamisega, mis on loomulikult väga kulukas ettevõtmine. Uued kuue- ja kaheksasilindrilised diisel- ja bensiinimootorid saavad olema efektiivsemad ja puhtamad kui eelmise põlvkonna omad.

See ei tähenda, et BMW elektrit tõsiselt ei võtaks – ka sinna on suunatud suured investeeringud ning arendamisel on muuhulgas elektriautoplatvorm Neue Klasse, millel hakkavad põhinema mitmed uued elektriautod.

BMW ideeauto XM

Fotod: BMW

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN