Neljapäev, 18. juuli 2024
Täiselektriline hüperauto Lotus Evija pälvis maineka MUSE disainiauhinna. Selle tähistamiseks kutsus Lotus kokku parimad Briti fotograafid ning avaldas Evijast ka uue galerii, mida näeb allpool.

MUSE Design Awards hindab ning jagab auhindu üheksas kategoorias – arhitektuur, sisearhitektuur, mood, transpordivahendid, tootedisain, pakendi disain, valguslahendused, maastikukujundus ning erilised disainiideed. Hindajateks on spetsialistid 12 riigist.

Evija rabas üldvõidu transpordivahendite kategoorias. Siin on näha ka ülejäänud tänavused võitjad.

Lotuse disainijuht Russell Carr kommenteeris fotograafide tööd järgnevalt: “Kui oled midagi üksipulgi iga võimaliku nurga alt vaadanud, nagu mina olen teinud Evijaga, on raske “värsket pilku” rakendada. Seetõttu ongi silmiavav näha, kuidas näevad Evijat kunstnikud ja loovad inimesed, kes kohtuvad temaga esmakordselt. Selle koostöö tulemusena sündis väga häid pilte, kus auto disain eriti särab.”

Pildistamine toimus vanas seebitehases, mis kannab nime Duke of London. Igal fotograafil oli võimalus autot üksinda pildistada ning valida stiliseeritud tehases ükskõik milline koht auto pildistamiseks.

Fotod: Mike Will, Luke Jackson Clark, Krishan Parmar, Alex Carmichael, Timothy James, Sam Moores, Carl Thompson, Thomas Howarth

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN