Laupäev, 25. mai 2024
Puristide arvates võib Porsched juba pikemat aega jaotada laias laastus kaheks – erutavad sportautod ning “kasumiautod”, mille najal saab suurepäraseid sportautosid edasi toota. USA-s trügib Taycan huvitaval kombel just eelnimetet “kasumiautode” vahele.

Nii mina kui Andres järeldasime oma proovisõitude käigus, et Taycan on puhastverd sportauto, millel olemas ka praktiline kasutatavus. Mõnede autorite arvates on Taycan lausa parim elektriline sportauto! Pole siis ime, et Taycan müügisalongidest kiirelt kaob.

Kui kiirelt? Vahemikus juuli kuni september müüdi USA-s näiteks 1567 Porsche 911 (kõiki, Carrerad-Turbod-GT3 jne), aga vaid 1084 Panamerat. Taycan on oma omadustelt ja praktilisuselt Panamerale väga sarnane ning neid läks sama ajaga tervelt 1858.

Samas kasumiauto epitoomidele ehk Cayenne’ile ja Macanile uustulnuk veel lähedale ei saa – neid läks kaubaks vastavalt 4509 ja 5466.

Ameerika on Porsche jaoks üks suurimaid turge ning kõnealune ajavahemik oli suuresti tänu Taycanile selle aasta esimene kasumlik kvartal. Esialgse müügiedu võib kirjutada selle arvele, et tegu on uue mudeliga, samas on lubatud välja tulla veelgi uuemate versioonidega.

Kui Taycan osutub järjepidevalt edukaks, võib ehk olla lootust varsti saada ka mõni väiksem ja väledam elektriline Porsche, näiteks midagi Caymani sarnast?

Pilt: Fifty Visual/Sten Ottep

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN