Teisipäev, 18. juuni 2024
Teravsilmad on märganud, et Tesla on uuendanud oma Model Y mudelikonfiguraatorit – see vihjab, et tootmine Berliini gigatehases algab juba 2021 keskel.

Tesla on oma Model Y-ga võtnud tootmisele uue lähenemise – eelnevalt tootis bränd oma masinad USA-s Fremonti tehases, alustas müüki Põhja-Ameerikas ja laienes siis sealt teistele turgudele. Model Y müük Aasias ja Euroopas algab aga alles siis, kui kohalikul tasandil on tootmine käima saadud.

Shanghai gigatehas on Model Y tootmisega juba alustanud ja Hiina tellijad saavad oma masinaid järjest kätte, nüüd on pall Berliini tehase väravas. Kui ette võtta mudelikonfiguraator, on tootmise algusega seotud infot uuendatud ning seal ilutseb nüüd “tootmine algab 2021 keskel”. Eelnevalt oli seal kirjas vaid “2021”.

Hoolimata kaigastest kodarates tundub, et see võib isegi tehtav olla – Elon Musk jagas hiljuti videomaterjali progressist tehases.

Eurooplastele, kes oma tellimused sisse andnud, on see hea uudis. Lisaks peaks Berliini tehases toodetavad Model Y-d saama nii mõnegi uuenduse – esiteks, uued ja parema mahtuvuse ning energiatihedusega Panasonic 4680 akud. Nendest tehtav akupakk saab olema sõiduki šassiis kandev element.

Lisaks saab Berliini toodang kasutama vähem komponente, kuna mitmed elemendid ühendatakse tootmises. Teslale ja Muskile omaselt on protsessile ja kasutatavatele tööriistadele antud sobivalt lapsikud ja üle võlli nimed – “gigavalamine” ja “Giga Press”. Ehk siis – Berliini gigatehases kasutatakse gigavalamiseks Giga Pressi. Ladus!

Hoolimata tahtlikult absurdsest nomenklatuurist peaks kõik see lihtsustama elektriautode tootmist, langetama kulusid nii tootja kui kliendi jaoks ja tegema jällekord elektriautot pisut seksikamaks alternatiiviks “sisepõletajatele”.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN