Reede, 19. aprill 2024
Siin see on – neljanda põlvkonna näovärskendusejärgne Mazda MX-5. Legendaarne rotster, mis on toonud autospordi ja õhtuse rannikuäärse kruiisi naudingu ühte autosse.

Minimaalne mass, tagavedu, vabalthingav mootor ja käsikäigukast – kõik need elemendid on siin ühendatud, luues ideaalse kombinatsiooni autode armastajale.

Kuid mis teeb selle Miata eriliseks? Väliselt on see väga atraktiivne ja tänu sellele ei kao ta liiklusvoos silmist. Selle varustuses on Recaro istmed, piiratud libisemisega diferentsiaal, Bilsteini vedrustus ja Bose audiosüsteem. Aga mis kõige tähtsam – see on minu Miata, mille ma just Inchcape’ist kätte sain.

Mazda MX-5, Vladimir Niinimäki

Viimasel ajal on mu elu olnud nagu ameerika mäed. Ma sattusin elukriisi, mis kõik pea peale pööras. Otsides vastuseid, alustasin ma teekonda ja tundub, et leidsin need. Ma lahutasin, müüsin maja ja vähendasin oma isiklike asjade hulga kolme kastitäieni. Ja ma hakkasin mõtlema: mida ma tegelikult elult tahan?

Mu sooviks oli alustada pikaajalist reisi, elada täisväärtuslikku elu ja nautida iga hetke. Just seetõttu valisin ma Mazda MX-5. Valisin selle auto, sest minu arusaamises kehastab see vabadust ja rõõmu teekonnast, mida mul just praegu vaja on.

Mazda MX-5, Vladimir Niinimäki

Valik Mazda kasuks oli lihtne: Alfa Romeo mudelivalikus ei ole ühtegi väikest sportautot, mis oleks mulle kättesaadav. Giulia on suurepärane sedaan, kuid mul on juba selline olnud ja ma tahtsin midagi uut. Jah, olemas on Fiat 124 Spider (ja selle Abarth versioon), aga miks peaksin maksma rohkem auto eest, mis ei ületa ühtegi Miata omadust?

Seetõttu valisin just selle. See on minu uus sõber ja ka terapeut minu teekonnal. Tõenäoliselt olen ma praeguseks, kui te neid ridu loete, juba teel esimesse peatuskohta Itaalias, väikeses külakeses Milano lähedal.

Mazda MX-5, Vladimir Niinimäki

Minu algne plaan on lihtne – veeta igas riigis kuu aega, külastada nii palju kohti kui võimalik ja nautida Euroopa ilu. Mul ei ole tagasisõidupiletit ja ma ei tea, millal ma koju naasen. Kuid see on osa minu uuest teest ja ma ootan selle algust suure ärevusega. Kohtumiseni järgmises loos!

Mazda MX-5, Vladimir Niinimäki

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN