Laupäev, 18. mai 2024
Peugeot Expert on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Stiilse väljanägemise saanud väikekaubik on jätkuvalt mitmeotstarbeline ning juhile mugav kasutada. Expert on saanud uue platvormi, kasutusele on võetud innovaatilised tehnoloogiad ning loodud kaasaegne infoväli. Tulemuseks on ruumikas, hea manööverdusvõimega ja kvaliteetne sõiduk. Peugeot Expert jõuab Eestis müügile suve hakul.

Uus Peugeot Expert pakub palju erinevaid modifikatsioone igapäevatöö hõlbustamiseks. Uuel mudelil on kahe erineva teljevahega koguni kolm erinevat kerepikkust, kompaktsest 4,6 meetrist kuni 5,3 meetrini, kaubaruum mahuga 4,6 – 6,6 m3, kandevõime kuni 1400 kg; lisaks on võimalus kohandada sõiduk 2-6 reisija tarbeks.

PEUGEOT_EXPERT_1603TECH_A_EN

Peugeot Expert on vaid 1,9m kõrge, võimaldades ligipääsu maa-alustesse parklatesse ja parkimismajadesse. Mootorivalikus on viimase põlvkonna Euro6 BlueHDi diiselmootorid, mille võimsusevahemik on 95 hj kuni 180 hj. Ökonoomseim mootor tarbib keskmiselt 5,1l/100km kohta ja CO2 emisioon on 133g/km. Uus Expert on saadaval lisaks manuaalkäigukastile ka sõiduautodelt palju populaarsust kogunud EAT6 automaatkäigukastiga, mis tagab tarbesõidukile sõiduautoliku mugavuse. Uus Expert kaalub eelkäijast kuni 150 kg vähem.

Uuel Peugeot Expert kaubikul pakutakse esimesena turul jalasensori abil automaatselt avanevaid külgmisi liuguksi ning kaasreisija modulaarset kokkuklapitavat istet Moduwork, et saavutada veelgi efektiivsem kaubaruumi kasutus pikkade esemete transportimiseks.

Samuti on saadaval tipptasemel ohutus- ja mugavusvarustus: liiklusmärkide tuvastussüsteem, adaptiivne püsikiirushoidik, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus, uue generatsiooni automaatpidurduse süsteem Active Safety Break, automaatselt lülituvad kaugtuled, head-up display ja 7“ multimeediaekraan, mis ühildub nutitelefonide Apple CarPlay ja Mirrorlink süsteemidega.

Uuendusena pakutakse uuele Expert kaubikule 180º parkimisabisüsteemi, mis lihtsustab auto parkimist tänu uuenduslikule tagurduskaamerale ja parkimisanduritele. Auto ümberreastumisel tihedas liiklusvoos on abiks pimenurga jälgimissüsteem. Uus Peugeot Expert võib vedada kuni 2,5 tonnist haagist ning on eritellimusel saadaval ka nelikveolisena.

Peugeot Expert sõsarmudel on Citroen Jumpy. Peugeot Expert kaubiku versioon saabub kogu Baltikumis müügile 2016 suve alguses.

[huge_it_gallery id=”113″]

ACCELERISTA KOMM Värskendav on leida postkastist vahete-vahel uudiseid autodest, mis polegi sportlikud, ilusad, nelikveolised vaid on lihtsalt ruumikad, mugavad, töökad. Millega tõsine tööinimene saab hommikul sõita, päeval toimetada ja õhtul koju tulla. Mõnus! Põhjamaades on üpris levinud, et väikeettevõtjad ja suurpered ostavadki esimeseks autoks “töölooma” ning sellega tehakse nii töö-kui esindussõidud; peredes ka pikad reisid.

Piir tööka auto ja tavalise sõiduauto vahel on hägustunud nagunii, sest tööautolt oodatakse juba ammu peaaegu kõiki neid mugavusi, mida pakub sõiduauto; aga lisaks sellele ka võimet, vedada suuri asju, olla vastupidav, teenida hästi ja vastu õiendamata. Autoostja seisukohalt võiks tegu ollagi hea valikuga, sest tavapärane mugavus tuleb kätte ootamatult normaalse hinnaga, lisaks aga saab väikekaubiku puhul loetleda ridamisi omadusi, mida sõiduauto ei paku. Meie ootame huviga!

KOMMENTEERI SIIN