Esmaspäev, 27. mai 2024
Keskmootoriga Chevrolet Corvette C8 tootmist on saatnud mitmed seisakud, viimane neist algas 24. mail. Tootmine pidi jätkuma alates 1. juunist, kuid ka see on küsimärgi all.

C8 Corvette on polariseeriv auto – paljud ootasid keskmootorist tulenevaid eeliseid ning peavad seda nüüd palju odavamaks alternatiiviks Ferraridele ja muudele eksootilistele superautodele, teised jälle on pettunud Corvette’i igipõlise valemi murdmises. Sellegipoolest on C8 müüginumbrid väga ilusad ning kõnelevad enda eest.

Samuti on seda saatnud mured – jaanuarist veebruarini peatati tootmine “põhjustel, mis ei ole seotud üleilmse ränikiibipuudusega“. Märtsi alguses seisati tootmine käigukastide komponentide tarne venimise tõttu. Praeguse seisaku põhjuseks on samuti lakooniliselt öeldud “tarneraskused, mis pole seotud ränikiipide puudusega”.

Kuigi algselt lubati, et tootmine jätkub 1. juunil, kinnitas Chevrolet’ kõneisik Trevor Thompkins, et tarneraskused ning seega tootmisseisak jätkuvad kauem. Corvette’i on alates 1980ndatest toodetud Kentucky osariigis asuvas Bowling Greeni tehases, kus muid mudeleid ei ehitatagi. See tähendab, et paraku seisab terve tehas.

Seal ehitatakse ka C8 teisi versioone, muuhulgas Stingray’d ja rajafookusega erimudeli Z06 eeltootmismudeleid, mille prototüüpe on aasta algusest teedel testimas nähtud. Alumise video tabas Road&Tracki videograaf:

Meedia: Chevrolet, Road&Track

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN