Teisipäev, 21. mai 2024
Uute sportkupeede kontekstis on Toyota GR 86 juba niigi suurepärane pakkumine, kuid Jaapanis paisati müügile veelgi askeetlikum ja odavam versioon neile, kes plaanivad autot muutma asuda.

Ka GR 86 eelkäijat, GT86 pakuti Jaapanis RC varustustasemel, mis võtab vähemaks harjumuspäraseid lisasid ning asju, mis modifitseerimise käigus niikuinii ära vahetatakse või kerguse huvides välja visatakse.

GR 86 RC tuleb niisiis vaid kahe kõlariga raadioga ning saab 16-tollised plekkveljed 10mm kitsamate rehvidega. Lisaks on nii käigukanginupp kui käsipidurikang polüuretaanist, puuduvad kroomitud väljalaskeotsad ning pagasiruumi vaip.

GR 86 RC Jaapan

See on kindlasti hea uudis neile, kes soovivad autot kergemaks ja kiiremaks ehitama asuda – veljed, rehvid ja väljalase on enamasti ühed esimestest asjadest, mis välja vahetatakse. Miks maksta rohkem asjade eest, mis niikuinii varsti mõnes entusiastide FB-grupis võileivahinnaga müüki läheks ning mida pea keegi ei taha?

Jaapanis müüdav RC on järgmisest varustustasemest ka märgatavalt odavam, makstes umbes 21 200€. Järgmine varustustase maksab 23 012€, kalleim käsikastiga versioon lausa 25 382€.

Sellistest hindadest võime loomulikult Euroopas und näha, kuid pöidlad pihku neil, kelle plaanidega see varustustase kokku läheb.

Fotod: Toyota

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN