Teisipäev, 21. mai 2024
Lamborghini Urus, 650-hobujõuline “maailma esimene super-SUV” on nüüdseks juba kolmeaastane. See tähendab loomulikult, et aeg on mudeliuuenduseks.

Kõnealust masinat märgati talvesõitu katsetamas ning püüti ka pildile. Seda enam on paslik üle vaadata, mida arvasime varsti “vanakese” staatusse jõudvast Urusest.

Mida veel oodata? “Näokergitustega” kaasneb tihtipeale lisaks muudetud stangedele-iluvõredele-velgedele ka uusi viimistlusmaterjale, suurema ekraaniga nutipluti, veelgi rohkem juhiabilisi… Seda joont on hoidnud ka Lamborghini. Uutest juhiabidest kõneleb ka keset tuuleklaasi asetsev sensorisilm.

Mootoriruumist suuri muutusi oodata ei tasu – nõuetele vastavate uute sisepõlemismootorite tootmine on kallis lõbu ning kui Lamborghini oleks mõne uue mootori kallal töötamas, oleks info sellest kindlasti kusagile lekkinud. Küll aga on hübriidistamine väga tõenäoline – vt ka Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid.

Seevastu on brändil kombeks “näokergitust” saata väikse jõulisaga, seega Porsche ja Audi sugemetega 4-liitrine topeltturboga V8 võiks ideaalis veidi võimsamaks kui 650 hj muditud saada. Eelmainitud Cayenne pardal teeb sama mootor koos pisukese elektrilise abiga kokku 670 hj, Lamborghini insenerid suudavad võib-olla mootorist veel mõned cavallo’d välja võluda.

Tõenäoliselt paraneb ka kiirendus sajani, ja mitte ainult jõu toel – nii juhiabid kui veermikutehnoloogia liiguvad aina edasi ning nii Porsched kui Lambod lähevad ka samade jõunumbrite juures üha väledamaks.

Need on aga kuni ametliku infoni vaid spekulatsioonid. Eks näis, palju täkkesse saime!

Fotod: Autoexpress

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN