Kuigi patent ei pruugi veel midagi tähendada, on “keerleva Dorito” fännidel põhjust ärevil olla – Mazda patenteeris vankelmootoriga tagaveolise sportauto!

Interneti osavnäpud on selle info välja kaevanud ning seda rõõmsalt automaailmaga jaganud. See on juba teine hiljutine uudis vankelmootori kohta – kinnitas ju Mazda alles hiljuti, et uus MX-30 saab pisikese bensiinigener… see tähendab, vankelmootori kujulise “sõiduulatuse pikendaja”.

Mazda patent vankel

Patenteeritud autol on kolmerootoriline vankelmootor – seeriatootmisautodest on selline varasemalt olnud vaid Eunos Cosmol, teised on seni enamasti kaherootorilisega läbi ajanud. Mootor saab kindlasti elektrilt abi, kuid pole teada, kas tava- või pistikhübriidkonfiguratsioonis.

Mazda patent vankel

Patendijooniste põhjal on tegu pikiasetusega mootoriga ning käigukast paikneb tagateljel. Loota võib, et uus sportauto saab põhinema uuel Large Product Group šassiil, kus ruumi ka planeeritavate uute I6-mootorite jaoks. See tähendaks, et kerge vankelmootori saaks ülihead kaalujaotust silmas pidades võimalikult taha nihutada.

Mazda patent vankel

Samas tuleb silmas pidada, et patente on ennegi “raisku läinud” – Euro 7 nõuded lähenevad hirmutava kiirusega ning võivad plaanidele vee peale tõmmata.

Fotod: Mazda

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.