Nii BMW kui Audi soovivad omandada superautode tootja ja F1 meeskonna McLareni. BMW on huvitatud pigem superautode, Audi ka F1 poolest.

McLaren on pandeemia tõttu virelemas – eelmisel aastal koondati veerand oma töötajaid (1200) ning jäädi 260 miljoni euroga kahjumisse. Müük oli 64% kehvem kui 2019. aastal.

Sel aastal on olukord olnud pisut parem ning käive eelmise aastaga võrreldes kahekordne, kuid McLaren Automotive’i juhtinud Mike Flewitt astus oktoobris tagasi, seades kahtluse alla oma strateegia avalikustada lähema kuue aasta jooksul 18 uudismudelit.

Hetkel kuulub 42% McLarenist Bahreini investeerimisfondile Mumtalakat. Esimene kohtumine Mumtalakati esindajate ja BMW vahel peaks toimuma detsembri alguses.

BMW ja McLaren on koostööd teinud varemgi – lisaks kuulsa McLaren F1 mootori loomisele plaaniti paar aastat tagasi koos luua ka keskmootoriga BMW superauto, kuid plaaniks see jäigi. McLareni ostmine avaks selle ukse uuesti ning võimaldaks sakslastel oma hõredaks jäänud sportautode portfelli laiendada.

Audi aga on pigem huvitatud vormelimeeskonnast, kuna juba 2026 avalikustatakse uued FIA regulatsioonid ning kõigi eelduste kohaselt peaks VW AG starti tooma ka oma vormeli, mis sünnib Audi ja Porsche koostöös.

Miks aga peaks VW omale vöö vahele veel ühe superautotootja pistma? Niigi käivad jutud, et nii Lamborghini kui Ducati osas ollakse enam kui valmis neist loobuma, Bugatti aga läkski Rimacile kosja.

McLareni ostu puhul oleks tegu oma tagala turvamisega, et tootjale ei paneks oma käppa peale hiinlased, korealased või rivaal BMW. On ju ennegi sakslased brittide pärast kisklema läinud – viimati kui see juhtus, sai VW endale Bentley ning BMW omandas Rolls Royce’i.

Foto: McLaren

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.