Teisipäev, 18. juuni 2024
Porsche on oma partnerlust Horvaatia elektriautotootjaga Rimac veelgi tugevdanud – pärast 70 miljoni euro suurust investeeringut kasvas Porsche osalus endise 15% asemel 24% peale.

Porsche juhatuse liikme Lutz Meschke sõnul ei ole Porsche Rimaci suhtes ülemuslikus positsioonis, kuid sisse on antud esimesed “üliinnovatiivsete seeriakomponentide arendamise” tellimused.

Meschke sõnas: “Meie investeering on end igakülgselt ära tasunud. Rimac on tehnoloogiliselt väga kõrgelt arenenud, meie investeering on kasvanud mitmekordseks. Me tihendame oma koostööd samm-sammult ning saame kasu ka Rimaci innovatsioonidest.”

Rimaci asutaja ning juht Mate Rimac lisas: “Me oleme uhked võimaluse üle koos töötada ja areneda. Mitmed Rimaci kliendid on teised autotootjad ning seetõttu on ülimalt tähtis jääda iseseisvaks ja üksteisest sõltumatuks. Koostöö Porschega võimaldab meil areneda ning see on kõigile meie klientidele ainult hea.”

Mis saab aga kuuldustest, et Rimac saab Porschele antava osaluse eest enda hallata Bugatti? Sellest vangerdusest on pikalt räägitud ning viimane investeering annab kuulujuttudele kindlasti hoogu juurde.

See käik muudaks Bugatti tulevikukindlaks – hetkel on ainuke kasutatav mootor 8-liitrine nelikturboga W16, Rimac tegeleb aga võrreldavate või võimsamate elektriajamite arendusega.

Foto: Rimac

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN