Teisipäev, 18. juuni 2024
Lugematute autofännide toa seinal postrina ilutsenud McLaren F1 on auto, mis jääb alatiseks ajalooraamatutesse. Paljude entusiastide arvates on tegu parima autoga läbi aegade.

Vabalthingav BMW päritolu V12, tagavedu, käsikast, ülikerge, keskne juhikoht… Täiuslik sõitja auto! Ja vaid 627 hj toel saavutati röögatu tippkiirus 386 km/h – 1992. aastal välja tulnud F1 jätab nii sirgel kui kurvilisel häbisse palju moodsaid hüperautosid ning on seejuures üks viimaseid analoogsuperautosid.

Pole ime, et need masinad maksavad tänaseks kordades rohkem kui tehasest väljudes. Toodeti vaid 106 eksemplari, millest ainult 7 jõudsid Ameerika Ühendriikidesse. Ning just üks neist seitsmest on nüüd müüki tulnud.

Kõnealune punane iludus on pärit aastast 1995 (F1 tehti kuni 1998), seda on seisusele kohaselt hooldatud (loe: suurepäraselt), ajalugu on dokumenteeritud ning müüja ostis selle uuena.

Märkimist väärib ka see, et tegu pole niinimetatud garaažikuningannaga, nagu niivõrd haruldased autod kipuvad olema – sellega on sõidetud ning aeg-ajalt ka 7500 RPM piirikut meelde tuletatud.

Hinda mainitud ei ole, selleks peab müüjaga ühendust võtma – aga ega see alla 20 000 000 USD ei jää. Auto kohta saab rohkem infot alloleva põhjaliku video vahendusel. Ja kui neelud käivad hoopis moodsama (ja soodsama!), kuid siiski F1 vaimu endas kandva hüperauto järele, tasub vaadata GMA T.50 poole.

Meedia: ISSIMI

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN