Esmaspäev, 15. juuli 2024
Kui moonid hakkavad õitsema, siis tormavad kõik pildistama

Vanem vend ütleb, et see on meil perekonnaviga. Meid on peres viis ja kõik armastavad kas autosid või loodust või siis autosid ja loodust; ja pildistada meeldib kõigile.

(Canoni täiskaader) kaamera on sellepärast kogu aeg kuskile kadunud, et kõik bännavad seda üksteise tagant- kes esimesena kätte saab, see jookseb ruttu pildistama. Ja siis tuleb ema ja karjub kõigi peale, sest ta teeb selle kaameraga tööd.

Mulle meeldivad autod nii väga, et isegi mu sõbrad ütlevad, et ma olen autohull. Autohull tüdruk!
Mulle meeldivad autod nii väga, et isegi mu sõbrad ütlevad, et ma olen autohull. Autohull tüdruk!

Sinine ralliauto (Subaru WRX STI GT 2014) on meil ka, aga sellega sõidavad emme ja vanem venna ja issi sõidab siis, kui emme ütleb, et peab. Emme ise sõidab kõige vähem tegelikult selle autoga, sest ta läheb muidu paksuks. Sellepärast ta käib rohkem jala ja sõidab rongiga linna või siis issiga koos.

Minu teine venna ütleb, et see perekond on peast põrunud, eriti emme, et selline ralliauto osteti. Aga siis mina jälle kaitsen emmet, et naine võib endale osta küll asju, mis talle meeldivad. Pealegi, emme ise teenis selle raha.

Öösel tõi suur venna emme lennuki pealt koju ja hommikul ajasin ma emme vara üles, et ta teeks mannaputru mulle ja siis lähme pildistama. Mitte väga kaugel meie kodust on suured põllud ja praegu õitsevad seal moonid.

Ema ütleb, et ta pole mitte kunagi elus nii palju moone näinud- ja ta on päris vana juba. Mina (seitsmene) muidugi ei ole ka nii palju moone ühekorraga näinud. Sellepärast ma tahtsingi pildistama minna. Päris üksinda ma nii kaugele minna ei tohi, sellepärast pidingi emme üles äratama.

STI
Emme peitis ennast moonide sisse ära, ta ütles, et ta on reisist väsinud ja ei ole pildistamiskõlbulik

Kõigepealt valisime riideid. Ema tõi mulle  lõpuks ometi uued lühkarid, siis nende juurde oli vaja pluusi ja kingi, mis hästi sobivad. Päris hull segadus on alati kui ma riideid valin, aga emme aitab ära koristada. Siis me tegime patsi lahti, et see on ilusam. 

Aga tegelikult tüütas see mind täitsa ära, seal põllus seista ja lasta endast pilti teha. Ja siis hoopiski tuli mul mõte, et las STI olla modell ja mängime nii, et meie emmega oleme fotograafid. Ma päris üksi ei oska selle kaameraga pildistada, ema natuke aitas sättida. Ja meie ralliauto oli siis modell.

STI
Moonid on niiiiiiii pikad! Mina olen peaaegu meeterkolmkümmend juba

Ja siis me sõitsimegi ringi, ühest põllu otsast teise ja vahepeal sõitis ema kuskile, kus üldse teed ei olnudki ja ma natukene kartsin.

Ja siis mingid suured poisid näitasid meile käega, et anna gaasi ja siis ema sõitiski kiiresti ja kurvides läks STI külg ette ja mul oli natuke hirm ka. Vahepeal on päris tüütu niisama passida ja oodata kui teine pildistab.

Meie ralliauto on rukkilillesinine

Vanem vend viib mind alati ühe platsi peale sõitma kui ta mulle kooli vastu tuleb ja teeb seal meie ralliautoga ringi ja ringi ja ringi, aga temaga ma enam ei karda, sellepärast et ta on ikkagi mees ja emme ütleb ka, et venna sõidab ikka väga hästi ja oskab meie autoga igasuguseid asju teha.

Ma sain täna teada, et meie auto on rukkilillesinine- rukkililled on täpselt meie ralliauto värvi. Rukkilill on Eesti rahvuslill. Meil on siis nagu rahvusauto! See moonide korjamine ja endeldamine on praegu ka nagu mingi rahvuspidu. Kõik sõidavad põllu äärde ja siis jooksevad pildistama ja lilli korjama.

rukkilill
Eesti rahvuslill on rukkilill. Küll ta on ilus! Väike ja ilus!

Emme ükskord sai jubedalt kurjaks võõraste inimeste peale, kes viljapõllus pildistasid, et ei tohi tallata maha vilja. Meie otsisime sellised kohad, kus põllu sees oli tühi auk või traktori teerada ja läksime sinna. Sellepärast et piltide peal ei saa ju aru, et sa seisad tegelikult tühjas kohas, kui ees ja taga on lilled.

Igatahes, kui te tahate ka moonipilte, siis just praegu on õige aeg minna pildistama. Ja tehke mingeid huvitavamaid pilte, näiteks oma autost või kassist või jalgrattast. Kuule, keegi ei jaksa vaadata sada kümme pilti ühesugustest moonidest! Ei pea ralliauto olema, võib olla jalgratas ka näiteks. Mul on roosa ratas ja vahest ma teen küll sellest ka pilte, koos meie koeraga näiteks.

Moonid on igat moodi pildistades ilusad. Kuigi lõpuks see auto tüütab ikka ära iga pildi peal

* Ema aitas mul natukene kirjutada ja pilte lõigata ja laadida, aga ma kogu aeg harjutan, nii, et varsti ma oskan ise ka kõike teha. Ema ütleb, et ma võtan tal leiva käest ära. Tegelikult saab minust laulja ja autodega tegelen ma siis, kui muusikast aega üle jääb. Ma ei tea, ma ei tea ka tegelikult, ma tahaks kõike ikka teha…

STI Tui
Minust saab laulja ja kohvikupidaja. Ja võib-olla üldse hambaarst või veterinaar. Autodest jään ma igal juhul arvama ja kirjutama!
blank

Tuul on kõige noorem acceleristade seas. Esialgu ei ole tal veel jalgratturi lubasidki, aga sõita oskab ta rattaga hästi. Lisaks leludele, ratastele, kärudele, on Tuul äge autosid hindama. Ta on suurepärane jutustaja, mistõttu tema lood on põnevad lugeda. Tütarlapse vaatenurk kõigele, millega saab sõita- siin see on!

KOMMENTEERI SIIN