Reede, 21. juuni 2024
Naiste osakaal Renault-Nissan korporatsioonis on aastaga suurenenud, naisi on lisandunud rohkem juhtivatele ametikohtadele. Selle taga on Renault’ ja Nissani globaalsed ja regionaalsed algatused soolise ebavõrdsuse vähendamiseks.

[dropcap]NAISI RENAULT’S 18,4% [/dropcap] Renault korporatsiooni töötajate hulgas on hetkel naiste osakaal 18,4%, 2013. aastal oli osakaal 17,6% ja 2000. aastal 10%. Renault’ globaalsetel juhtivatel ametikohtadel töötas naisi 2014. aastal 18,3% ja 2013. aastal 17%. Korporatsiooni 2000 globaalsetel võtmepositsiooniga ametikohtadel töötas naisi 2014. aastal 22% ja 2013. aastal 19,6%.

Renault tippjuhtkonnas on naiste osakaal autotööstuse suurim. Renault üheteistkümneliikmelises juhatuses on kaks asepresidenti naised: Mouna Sepehri ja Marie-Françoise Damesin. Damesin on ühtlasi ka Renault-Nissani liidu asepresident.

[dropcap]EESMÄRK 30%[/dropcap]  Renault on seadnud endale eesmärgiks kasvatada 2016. aastaks naiste osakaalu inseneri- ja tehnilistel ametikohtadel 30%-ni ning müügimeeskondades 50%-ni. Samuti plaanib Renault aasta jooksul kasvatada võtmepositsiooniga töötajate hulgas naiste osakaalu 25%-ni.

[dropcap]NAISI NISSANIS 11,7%[/dropcap] Nissani korporatsioonis oli globaalsetel juhtivatel ametikohtadel naiste osakaal 2014. aastal 11,7%, 2013. aastal 10,6%. Jaapanis oli Nissani juhtivatel ametikohtadel naiste osakaal eelmisel aastal 8,2%, üle-eelmisel aastal 7,1% ning 2004. aastal viis korda väiksem.

[dropcap]EESMÄRK 14% [/dropcap] Jaapanis on Nissan võrdõiguslikkuse poolest tööstussektori kõige eesrindlikum organisatsioon, võrreldes teiste rahvuslike suurtootjatega on Nissanis naisjuhtide osakaal kolm korda suurem. Nissan on seadnud endale eesmärgiks suurendada 2017. aastaks naisjuhtide osakaalu Jaapani piires 10%-ni ja globaalselt 14%-ni.

NR2

Renault ja Nissani uued algatused võrdõiguslikkuse valdkonnas:

  • Renault oli esimene tootmisettevõte, mis sõlmis ÜRO-ga leppe edendada soolist võrdõiguslikkuse Ladina-Ameerikas, mis on ettevõtte jaoks perspektiivikas tootmispiirkond.
  • Renault käivitas Alžeeria tehases värbamisprogrammi, mille tulemusena 350-st töölevõetud inimesest 40% olid naised.
  • Renault algatas ettevõttesiseselt võrgustiku Women@Renault, kuhu kuulub üle 4500 liikme Alžeeriast, Argentiinast, Brasiiliast, Kolumbiast, Prantsusmaalt, Indiast, Koreast, Marokost, Rumeeniast, Venemaalt, Hispaaniast ja Türgist.
  • 2014. aastal tunnustas Hispaania valitsus Women@Renault võrgustiku tegevust võrdõiguslikkuse auhinnaga.
  • Nissan käivitas Jaapanis mentorprogrammi, mis toetab naissoost juhtide arengut.
  • Nissan hakkas kaks korda aastas korraldama noorte naisinseneride töötubasid, kus õpetatakse, kuidas panna alus oma karjäärile.
  • Nissan jätkab Jaapanis “Ladies First” jaemüügiprogrammi, kus müügiesindusest töötavad peamiselt naised, kes omakorda mõtlevad rohkem naissoost ostjate peale. Näiteks Tokio Fuchu linnaosas asuvasse müügiesindusse on loodud laste mänguala. 2015. aasta suvel oli Nissanil 151 Ladies First müügiesindust, 2016. aasta lõpuks on plaanis seda arvu suurendada 300-ni.
  • Nissan suurendab naiste osakaalu oma müügitiimides, eesmärk on saavutada 10%-line osakaal 2018. aastaks. 2015. aasta keskel töötas Nissani Jaapani müügiesindustes naisi 8,5%, 2014. aastal 7%.
Renault võrdõiguslikkuse alased projektid
Nissani võrdõiguslikkuse alased projektid

[dropcap]TAUSTAINFO [/dropcap] Renault-Nissan on strateegiline liit Prantsusmaal Pariisis asuva Renault’ ja Jaapanis Yokohamas asuva Nissani vahel. Kogu maailmas müüdavatest autodest on üks kümnest nimetud kaubamärgiga.

Renault ja Nissan on olnud strateegilised partnerid alates 1999. aastast ja ettevõtted müüsid 2014. aastal 8,4 miljonit autot ligikaudu 200 riigis. Liit teeb omakorda koostööd erinevate autotootjatega, lisaks AVTOVAZile Saksamaa Daimleriga, Jaapani Mitshubishi, Hiina Dongfengiga ja India Ashok Leylandiga, ühtlasi ollakse suurosanik ühisettevõttes, millele kuulub Venemaa peamine autotootja AVTOVAZ.

Allikas: Renault-Nissan

KOMMENTEERI SIIN