Mercedes-AMG One on üks viimase aja oodatumaid hüperautosid, mis aina tihemini ka Nürburgringil katsetamas käib. Paar päeva tagasi jäid spioonikaamerate ette lausa kaks prototüüpi, sel korral juba ilma kamuflaažita.

Kuigi ilmselgelt on tegu väikse koormusega testsõitudega, on põnev see, mis juhtub teise prototüübi rajale saabumisel (videos umbes 2:08) – vedrustus läheb madalaks, esitiibade kohal olevad õhuavad avanevad agressiivse nurga alla ning mitmeosalise tagatiiva pealmine paneel läheb vaat et õhkpiduriga võrreldavasse tööasendisse.

Tegu on tõenäoliselt AMG One Race või Track sõidurežiimiga, mis aktiveerib suurimat surujõudu tekitava aerolahenduse. Esitiibade avaused leevendavad rattakoobastest turbulentsi, annavad pidurijahutusõhule tee välja ning teevad seda aerodünaamiliselt kõige mõistlikumat teed pidi, kasvatades nii ka ninaosale mõjuvat surujõudu ning vähendades auto alla kogunevat õhku ja seega tõstejõudu. Lisaks kasvatab labade endi nurk samuti ninale mõjuvat surujõudu.

Avatud labasid ning tiiva muutuvat nurka on videos märgata juba varem. Vajadusel sõidab tiib aga täielikult peitu ning vähendab AMG One õhutakistust, kasvatades jällegi tippkiirust. Aktiivaero on väga mitmekülgne lahendus, mis ka seeriasuperautodel üpris standardseks saanud.

Paraku tuleb tõdeda, et F1 päritolu V6-ga hübriidajam kõlab üpris mannetult ning nuditult, kuid ilmselgelt pole videos tegu viimase vindi sõidutestide ega rajarekordite püüdmisega – pöörded jäävad pigem madalaks. Kui Mercedes millalgi päriselt Nürburgringi rekordit püüdma läheb, siis küll me kuuleme ja näeme, mida see masin päriselt suudab.

Meedia: Mercedes-AMG, CarSpyMedia

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.