Reede, 14. juuni 2024
Kordame jälle moodsate autotootjate mantrat – kui su mudelivalikus pole linnamaasturit, oled sa eikeegi…

Lamborghini, Aston Martin, isegi Lotus… Kui tahad müüki teha, pole SUV-dest pääsu. Loomulikult on autohuviline kuulnud, et puutumata ei jää ka Ferrari mudelivalik ning kaanepildil nähtav on esimene ametlikult tootja poolt avalikustatud õrriti.

Mudel kannab (vähemalt veel, kuid see võib muutuda) nime Purosangue ehk puhtavereline või tõupuhas, mis kõike arvesse võttes mõjub osküümoronina – ütles ju ka toona Ferrarit omanud Fiat-Chrysleri kunagine juht Sergio Marchionne Ferrari pargimaasturi kohta, et “pigem laske mind maha.”

Nüüdseks teame, et see siiski tuleb millalgi käesoleva aasta jooksul, ja… eriti ei midagi muud. Lubatakse, et see sõidab nagu Ferrari, kannab endas kepsleva täku 75 aasta pikkust pärandit ja et me peaks olema valmis tõeliseks tururaputajaks. Ehk kõik tavalised turunduspunktid mis iganes uue sõiduki puhul, välja arvatud sõna “dünaamiline”. Ebatavaline lähenemine!

Spekuleerida võib kõige osas – kas ninasse V12 mahutamine lunastaks Ferrari? Kuid tõsisemalt rääkides – puristid on alati valjuhäälsed ning need kõige valjuhäälsemad ei osta endale pea kunagi seda, mille järele karjuvad. Seevastu “pühaduseteotused”, “pärandiga brändi häbiplekid” ja “igavad koleautod” müüvad mühinal. Kes tegi – ise tegi…

Foto: Ferrari

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN