Teisipäev, 16. juuli 2024
Volkswagen esitles Pekingi autonäitusel suurt T-Prime Concept GTE linnamaasturit. See on täissuuruses pistikhübriidist nelikveoline ideeauto, kus on kuni seitse istekohta. Bensiinimootori ja hübriidajamiga T-Prime Concept GTE on järjekordne kinnitus sellest, et Volkswagenil on kavas tuua tootmisse täisvalik kaasaegseid, keskkonnasäästlikke krossovereid.

Tulevikus tahab Volkswagen pakkuda linnamaasturit igas sobivas turusegmendis. Linnamaasturid ja eriti suured linnamaasturid, mille hulka T-Prime Concept GTE kuulub, naudivad ülemaailmset populaarsust. Volkswagen soovib uue ja vägeva T-Prime Concept GTE-ga sellele trendile vastu tulla.

[huge_it_gallery id=”138″]

Touaregist suurem T-Prime Concept GTE on pistikhübriid, millel on lisaks elektriajamile ka turbolaadimisega kaheliitrine neljasilindriline bensiinimootor ja kaheksakäiguline automaatkäigukast. T-Prime Concept GTE suudab kiirendada nullist sajani 6 sekundiga ning pelgalt elektri jõul läbida 50 kilomeetrit. Paraku võtab 14,1 kWh aku 7,2-kilovatise laadijaga täislaadimine aega tervelt kaks ja pool tundi, mis Tesla kiirlaadijate “30 minutiga 80 protsendini” taustal on üsna kaua.

Ideeauto progressiivne salong peegeldab püüdlust uue ajastu digitaalse võimekuse suunas. Ekraanid ja valitsad on kõik puutetundlikud, liigutus- ja häälkontrollitavad. Active Info Display ja infolustiväli moodustavad T-Prime Concept GTE-s Curved Interaction Area – multifunktsionaalse ja interaktiivse ekraanikogumi.

Volkswageni uus Curved Interaction Area ehk nõgus kommunikatsiooniala on täiesti uus digitaalse ekraani ja valitsate kontseptsioon. Uuenduslik nõgus infolustiväli loob uue inimese-masina kasutajaliidese, mille kasutamine on intuitiivne, täpne ja lõbus. See linnamaastur kombineerib mitmete maailmade parima – sedaani mugavuse ja ruumikuse, maasturi ülima haarduvuse, sportsedaani reipuse ja – tänu uuenduslikele ajamitehnoloogiatele – väikse auto energiatõhususe.

Suur ja luksuslik T-Prime Concept GTE peaks meelitama ennekõike ameeriklasi, kelle jaoks 7-kohaline pargimaastur on tavapärane peresõiduk. Hübriidajamiga ruumikas auto leiab küllaldaselt poolehoidjaid tõenäoliselt ka Euroopas, kus maksusüsteem soosib väikese saastenormiga sõidukeid. Eestis troonivad krossoverid müügiedetabelites juba aastaid, arvata on, et ka siinmail võetakse suur, esinduslik ja keskkonnasäästlikum kõikjalsõitja hästi vastu.

T-Prime Concept VW

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Olgem ausad, dieselgate jätab valdava osa tarbijaid täiesti külmaks. Need, kes VW-d fännavad, ostavad nagunii. Need, kes seni pole ostnud, hakkavad T-Prime’i jõudes pikemalt vaatama ja arutlema, et miks ka mitte… sest ruumi on, sõidetavust jagub iga ilmaga, hübriidajam annab kindluse, et keskkonnale erilist kahju ei tehta, hind on tõenäoliselt kah enamvähem, kvaliteet aga saksa oma… ja teised ju teevad juba… no tõepoolest, miks ka mitte!

Seda, et maailm on isemoodi hulluks läinud, õigustades kõike, mida hing ihaldab, hübriidajamite ja elektrimootoritega, vaevalt et katusega jalgratta kasutuselevõtuga muuta suudaks. On kuigivõrd keskkonnasõbralikum hiiglasuur pargimaastur ja siis need kaks jalgratast ka. Ja õnn õue peal mitmel eestlasel, kelle jaoks seni VW-st just see hiiglasuur puudu on jäänud.

Allikas ja meedia: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN