Laupäev, 15. juuni 2024
[corner-ad id=1]Aprilli eelviimasel päeval nägi trükivalgust esimene ajakirja ‘Ma Olen Jalgrattur’ number. Ajakiri on mõeldud kõigile, kes harrastavad jalgrattasõitu ning soovivad oma teadmisi ja oskusi täiendada. Esimesena said uut ajakirja käes hoida Kuusalu rattamaratonist osavõtjad ja Simple Sessioni külastajad. Ajakiri hakkab ilmuma üle ühe kuu. Tänavu jõuab lugejateni 4 numbrit.

Ajakirja peatoimetaja on 36-aastase staažiga ajakirjanik Vahur Kalmre, kes kirjutas oma esimese jalgrattaloo ajalehes Edasi juba 1980. aastal ning kelle kirjutatud jalgrattaraamat „Kolm Kirsipuud“ võitis 2012. aastal parimale spordiraamatule mõeldud Georg Hackenschmidti auhinna.

Ajakiri ‘Ma Olen Jalgrattur’ on mõeldud kõigile, kes naudivad rattasõitu. See on lugude ajakiri – rattaga sõitjate kogukonnal on rääkida vahvaid ja väärt lugusid. Ka leiab ajakirjast kasulikke näpunäiteid ning pikemaid usutlusi. ‘Ma Olen Jalgrattur’ on kaasaegselt kujundatud, teksti liigendavad suured pildid ja esiletõsted.

ma olen jalgrattur esikaas

Rattaga võib sõita kõikjal ja väga erineval viisil: ajakiri räägib lugusid rattamaratonidel ja rattarallidel sõitjatest, linnades tööle ja koju sõitmisest, rattaharrastusest, rattamatkamisest, proffide ja amatööride võidusõitudest, rattadisainist, noortest rattasportlastest, rattasõidu ajaloost, aga ka BMX-i ja rulamaailmast (rulal on ju ka neli ratast all!); tõukerattaga sõitmisest rääkimata. Ja see loetelu pole kindlasti lõplik.

Ajakirja ‘Ma Olen Jalgrattur’ esimeses numbrist leiab lood Rootsis peetavast 20 000 osavõtjaga Vätternrundani rattasõidust; maailma tänastest supersõitjatest, eesotsas Alberto Contadoriga; rattamatkamisest Gruusias ja Hiinas; BMX-krossi arengutest Eestis – loomulikult lätlaste toel – ning loo Eesti kunagisest tippratturistt Kalju Kochist. Usutluste osas saame tuttavaks Rein Taaramäe rattaga, rattaentusiast Elisa-Johanna Uddega ja noore rattasportlase Peeter Pungaga.

Ajakiri ‘Ma Olen Jalgrattur’ maksab 4.90€ ja hakkab ilmuma üle kahe kuu. Tänavu ilmub neli numbrit: mais, juulis, septembris ja novembri alguses. Lehepunkt, mis levitab ajakirja üle Eesti 232 müügipunktis (sh. marketites ja R-Kioskis) lubas kiirkorras toimetada trükisooja väljaande kõikjale, et juba nädalavahetusel oleks huvilistel võimalik seda lugeda.

‘Ma Olen Jalgrattur’ tegi debüüdi Eesti rattamaratonide sarja Estonian Cup esimesel etapil – Kuusalu rattamaratonil. Kõik Kuusalu rattamaratonile registreerunud (maraton ja poolmaraton) võistlejad said enne sõitu koos võistlusnumbriga endale ka uue, 84- leheküljelise väljaande. Ka jõudis ajakiri müügile Simple Session ekstreemspordifestivalile.

Huvitav on seegi, et Vahur Kalmrelt ilmus uue rattaajakirjaga samal ajal ka uus spordiraamat  – Tartu Rocki korvpallimeeskonnast rääkiv „Tartu Rock! Tartu Rock! Ühe korvpallimeeskonna lugu“.

Ajakirja ‘Ma Olen Jalgrattur’annab välja Vahka Meedia OÜ. Selle ilmumist toetavad Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse liikmed, Estiko AS, Tempest AS.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Väga hea meel on selle üle, et lõpuks ometi on Eestis taas oma jalgrattaajakiri! Ühe sõltumatu väljaandja poolt on see äraütlemata julge tegu, tulla turule trükitud ajakirjaga. Kõik jalgratturid, näidake nüüd, et te toetate seda algatust – tassige koju ja tellige päriseks! See annab lootust, et järgmises numbris on lisaks vingele kujundusele ja suurtele piltidele antud sõna ka keeletoimetajale. Edu tegijatele igatahes!

Vaata ka ajakirja Facebooki lehte

KOMMENTEERI SIIN